Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


29 листопада - 1 грудня 2005 року в м. Львів було проведено серію семінарів

5 грудня, 2005 р.

    для співробітників правоохоронних органів, прикордонної служби та суддів Львівської області на тему „Права біженців та мігрантів. Шляхи скорочення нелегальної міграції в Україні”. Цей захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з БФ «Резонанс» (м. Львів) в рамках проекту „Сприяння дотриманню прав людини та основних свобод біженців і мігрантів, протидія нелегальній міграції в Україні” за підтримки Європейської Комісії в рамках програми Європейська Ініціатива за демократію та права людини.
    В даному заході прийняли участь: заступник начальника міграційної служби Чернігівської області Валерій Рябуха, заступник начальника міграційної служби Львівської області Сергій Гончарук, представники паспортних служб, зокрема начальники ВГІРФО Львівського обласного та міського відділів МВС України, начальник Львівського приймальника-розподільника, представники районних відділів УМВС, судді Львівської області та представники прикордонної служби, юристи консультаційного центру «Права людини не мають кордонів» Тетяна Мазур та Руслан Таратула, а також регіональні партнери проекту, зокрема координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман та БФ «Резонанс» Олена Грабовська.
     Відкривав семінари керівник проекту Тухан Едієв, який наголосив на тому, що основою метою проекту є захист прав та основних свобод мігрантів та біженців та протидія нелегальній міграції, а також наголосив на актуальності в регіональному контексті теми запобігання нелегальній міграції та захисту прав мігрантів та біженців. Були оприлюднені дані моніторингу, який здійснюється Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини з цього питання в Чернігівській області та в Україні. Після цього слово було надано представнику міграційної служби Чернігівської області. Валерій Рябуха наголосив на актуальності проблеми біженців та шукачів притулку в світі, розкрив питання визначення статусу біженців згідно Конвенції 1951 р., розповів про проблеми практичного застосування міжнародного та національного законодавства в цій сфері.
     По закінченню його виступу учасники семінарів мали можливість переглянути фільм про біженців та шукачів притулку в Чернігівській області.
    Представник Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман виступив з доповіддю про права мігрантів, затриманих за порушення законодавства України (право на правову допомогу, допомогу перекладача та оскарження рішень органів виконавчої влади), розкрив зміст принципу невислання в міжнародному праві та поділився досвідом своєї багаторічної роботи в даній галузі.
    Друга половина семінарів складалася з дискусії представників правоохоронних органів на тему співпраці та взаємодопомоги паспортної, прикордонної, міграційної служб та неурядових організацій стосовно проблеми нелегальної міграції та шляхи її розв’язання. Також важливим став виступ керівника регіонального благодійного фонду „Резонанс” Олени Грабовської стосовно практики Європейського Суду з прав людини стосовно дотримання прав біженців та шукачів притулку.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю