Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Ми стаємо вільними!

20 грудня, 2005 р.

    Результати світового експертного дослідження "Свобода у світі" вказують на те, що в 2005 році Україна покращила свій статус від "частково вільної" до "вільної".
    
    Про такі результати повідомляє прес-служба Freedom House в понеділок.
    
    Як йдеться у повідомленні, рейтинг відображає події, що сталися між 1 грудня 2004 року до 30 листопада 2005.
    
    Країни колишнього Радянського союзу особливо відзначились у становленні свободи в 2005 році. На додаток до України, покращення ситуації відбулося в Киргизії, рейтинг якої покращився з "не вільний" до "частково вільний", та Грузії, - йдеться в повідомленні.
    
    Згідно із дослідженням, 89 країн мають статус "вільних". Ці країни, близько 3 мільярдів мешканців, що складає 46% всього населення, мають відкриту політичну конкуренцію, довіру до громадських свобод, незалежне життя та незалежні ЗМІ.
    
    Інші 58 країн, 1,2 мільярди - 18% населення земної кулі – мають статус "частково вільних". Тут політичні права та громадські свободи більш обмежені, існує слабке верховенство права та одна політична партія має домінуючий статус.
    
    Також згідно із дослідженням, 45 країн, які населяють 2,3 мільярди людей - 35% населення земної кулі - мають статус "не вільних". В цих країнах широко та систематично порушуються громадські свободи, а базові політичні права відсутні.
    
    Freedom House називає 2005 рік одним з найуспішніших щодо розвитку свободи в світі, починаючи з 1972 року, коли були започатковані такі щорічні дослідження.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю