Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


“Молодь змінює світ”

11 січня, 2006 р.

    У цьому переконані юнаки та дівчата з різних регіонів України, які 12 січня 2006 року показуватимуть власні новітні розробки в галузі неформальної соціальної освіти під час проведення фестивалю інтерактивних програм.
    
    60 юнаків та дівчат, які пройшли конкурсний відбір, продемонструють найкращі інтерактивні програми на соціальну тематику. Глобальні катастрофи, проблеми екології, права людини, гендерна рівність, ВІЛ/СНІД, домашнє насильство, торгівля людьми, здоровий спосіб життя, захист ненародженої дитини, профілактика хімічних залежностей та інші соціальні проблеми будуть в колі уваги молоді.
    
    Родзинкою цього фестивалю стане презентація вистав за методикою “Форум-театру”, яку опанують учасники та учасниці з допомогою тренерки-експерта із Росії Олени Єдєєвої.
    
    За словами організаторів, назва фестивалю “Молодь змінює світ!” – це відповідь української молоді на закиди тих, хто скептично ставиться до молодіжної ініціативи та молодіжного руху, тобто це наш варіант вирішення глобальних соціальних проблем.
    
    Організатори акції:
    · Міжнародна громадська організація Школа Рівних Можливостей,
    · Львівська міська громадська організація «Дівочий клуб ЮНКА”
    
    За підтримки та участі:
    · Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи,
    · Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту,
    · “Фонду сприяння демократії” Посольства США.
    
    Інформаційні спонсори: ТРК “Київ”, «5 канал», Український освітній центр реформ, Фонд “Інформаційне суспільство України”, видавнича група «Око».
    
    Інформаційна довідка:
    
    Форум-театр це інтерактивна техніка, яка широко використовується психологами і соціальними педагогами багатьох країн світу як ефективний засіб профілактики наркоманії і інших залежностей, а також вирішення конфліктних ситуацій та соціально болючих проблем, таких як раннє материнство, профілактика асоціальної поведінки тощо.
    
    Театральні шоу з елементами обговорення відомі давно: ще в середньовіччя італійські комедіанти їздили по селах і невеликих містечках у візках і влаштовували вистави перед захопленими простими людьми (Комедія дель Арте). Але засновником «Форум-театру» як методики профілактики соціальних проблем вважається творець народного театру Бразилії Августо Боаль.
    
    “Форум-театр” надає кожному естетичний спосіб проаналізувати своє минуле в контексті свого теперішнього, а потім – винайти своє майбутнє, не чекаючи на нього. “Форум-театр” допомагає людям відшукати мову, якою вони вже володіють, вчить, як жити у суспільстві, граючи в театрі, як відчувати щось відчуваючи, як думати думаючи, як грати граючи.
    “Форум-театр” – це репетиція реальності.
    
    “Форум-театр” – методика, яку ще не знають в Україні, хоча вона давно і ефективно використовується у половині країн світу як засіб зробити суспільство щасливішим, як спосіб відкриття самого себе та інших, визначення та вираження наших бажань; як знаряддя зміни обставин, які спричиняють нещастя та біль, та знаряддя посилення того, що приносить мир; як те, що поважає відмінності між людьми та групами та включає всі людські істоти у Діалог; і, нарешті, як знаряддя для досягнення економічної та соціальної справедливості, яка є основою
    справжньої демократії.
    
    Передові новітні освітні та театральні методики, що засновані на навчанні за допомогою театрально-ігрових вправ з елементами тренінгів, під час яких глядачі мають змогу моделювати і змінювати навчальні дійства та брати в них активну участь в Україні розробляються та впроваджуються громадською організацією “Школа Рівних Можливостей” (ШРМ) вже понад 3 роки. Ідея проведення такого фестивалю виникла після успішного завершення всеукраїнської навчальної кампанії “Зимова Школа – 2004”, в результаті якої минулого року в Івано-Франківській області на базі 15-ти загальноосвітніх шкіл були створені інтерактивні шкільні театри.
    
    Фестиваль “Молодь змінює світ” – унікальна акція, яка започаткує рух “Форум-театру” в нашій державі.
    
    Джерело : Ірина Конченкова


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю