Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Журналісти розслідують обставини нападу на Юрія Михайловича

19 лютого, 2004 р.

    17-18 лютого делегація Київської незалежної медіа-профспілки перебуває у Кіровограді, щоб провести журналістське розслідування обставин нападу на колишнього тележурналіста, а зараз голови ради громадського інформаційно-аналітичного центру “Свобода слова” Юрія Михайловича.
    
    17-18 лютого делегація Київської незалежної медіа-профспілки перебуває у Кіровограді, щоб провести журналістське розслідування обставин нападу на колишнього тележурналіста, а зараз голови ради громадського інформаційно-аналітичного центру “Свобода слова” Юрія Михайловича.
    
    Мета роботи делегації – об’єктивне висвітлення цієї справи, допомога правоохоронним органам та захист інтересів постраждалого журналіста.
    
    Делегація медіа-профспілки складається з чотирьох осіб: журналістів Сергія Черненка (Інтернет-видання „Телекритика”), Єгора Соболєва (член Комітету КНМП, вільний журналіст), Ірини Свєтікової (газета „Київський телеграф”) та юриста Інни Ведмеденко (Інститут масової інформації).
    
    Серед основних питань, що потребують з’ясування – чи пов’язане побиття журналіста з його професійною діяльністю, якої саме допомоги потребує постраждалий, чи досить зусиль доклали місцеві правоохоронні органи для розслідування справи. Група розслідувальників має намір зустрітися з представниками правоохоронних органів, колишніми і нинішніми колегами, роботодавцями та керівниками журналістських організацій у Кіровограді.
    
    Як повідомив профспілку Єгор Соболєв, з тієї інформації, що отримали журналісти у перший день розслідування, можна зробити попередній висновок, що Юрій Михайлович „дуже активно займався журналістикою, і його гострі матеріали, частина яких виглядала як заангажовані, викликали невдоволення цілої низки впливових у Кіровограді осіб”.
    
    Як уже повідомлялося, 30 січня цього року близько 11.00 двоє невідомих осіб вчинили напад на Юрія Михайловича біля його помешкання. Потерпілого журналіста було госпіталізовано зі струсом мозку та травмами рук і спини. У розмові із представниками КНМП Юрій Михайлович зауважив, що не виключає, що напад на нього може бути пов`язаний з його професійною діяльністю.
    
    Крім того, журналіст повідомив, що представники правоохоронних органів, які прибули на місце злочину, також підтвердили, що за сценарієм виконання напад виглядає як замовний. За фактом нападу відкрита кримінальна справа за ст. 112 КК (хуліганство).
    
    Результат журналістського розслідування, висновки та рекомендації у цій справі будуть зроблені після повернення журналістів до Києва, аналізу зібраної інформації, зіставлення документів, фактів та позицій усіх дотичних до події осіб та правоохоронців.
    
    Перша розслідувальна місія журналістів від КНМП – результат моніторингу випадків порушень прав журналістів у період передвиборчої кампанії, що проводить медіа-профспілка протягом 2004 року. Крім того, ця поїздка започатковує новий проект профспілки, що передбачає створення Групи швидкого реагування, яка займатиметься розслідуванням конфліктів та нападів на журналістів, відновленням порушених прав працівників медіа та вироблення рекомендацій КНМП в особливо тяжких випадках. Ідея створення такої програми, яка стосується безпеки журналістів під час виборів, виникла ще у листопаді минулого року.
    
    Контакти:Тетяна Акiмова,
    iнформацiйний менеджер КНМП
    тел. (044) 230-69-81, 296-13-36
    http://www.profspilka.org.ua


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій