Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ПОВОДЖЕННЯ З ТВЕРДИМИ ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ У РЕКРЕАЦІЙНІЙ ЗОНІ МІСТА ЄВПАТОРІЯ

10 лютого, 2006 р.

    Проблеми поганого санітарного стану дворів і вулиць, несвоєчасного вивозу сміття, а також незадовільного стану пляжів і зон відпочинку в межах Євпаторії – визнані найгострішими екологічними проблемами міста. Такі результати репрезентативного масового опитування у Євпаторії оприлюднила громадська організація "Місцеві екологічні дії” (МЕД).
    
    На замовлення еколого-правової неурядової організації "ЕкоПраво–Київ” волонтери МЕД опитали 14 експертів міста (представники комунальних підприємств, законодавчих органів і т.д.) та 400 мешканців (метод збору первинної соціологічної інформації - стандартизоване інтерв’ю за місцем проживання респондентів).
    
    Рівень поінформованості щодо екологічної ситуації в місті респонденти визнали скоріше незадовільним, оскільки фактично половина опитаних не отримує достатньої інформації. Головним джерелом екологічного інформування є міжособистісна комунікація у найближчому соціальному оточенні і лише потім місцеве телебачення та преса.
    
    Це соціологічне опитування стало першим етапом розпочатого в Євпаторії міжнародного проекту "Запровадження інтегрованої моделі поводження з твердими побутовими відходами у рекреаційній зоні міста Євпаторія". Проект здійснює еколого-правова неурядова організація "ЕкоПраво–Київ" у співпраці із громадською організацією "Місцеві екологічні дії” за підтримки Уряду Великої Британії, в рамках Програми малих екологічних проектів за фінансової підтримки Британського Фонду "Довкілля для Європи” та сприяння Міністерства у справах охорони довкілля, харчових продуктів та сільського господарства Великобританії та Британської Ради.
    
    Результати опитування будуть використані під час розв’язання наболілої проблеми міста, а саме забруднення рекреаційної зони твердими побутовими відходами (ТПВ), особливо влітку за рахунок збільшення кількості відвідувачів. Євпаторія, як один із популярних кримських курортів, налічує понад 70 об'єктів санаторно-курортної сфери. Для прикладу, в минулому році понад 223 тис. людей побували в різних відпочинкових закладах. З них 72 тис. іноземці. Щоліта несанкціоновані побутові звалища в рекреаційних зонах міста є потенційним джерелом забруднення довкілля, зокрема, прибережних вод Чорного моря, та зростання інфекційної захворюваності населення, особливо дітей. Тому нагальною потребою є вирішення проблеми сезонного забруднення рекреаційної зони м. Євпаторія.
    
    Для досягнення мети проекту - поліпшення екологічного стану рекреаційної зони міста Євпаторія - впродовж року будуть проведені громадські консультування для розробки схеми збору та утилізації ТПВ.
    
    Створені в рамках проекту робочі групи, куди увійшли міжнародні, національні та місцеві експерти у тому числі з питань правового регулювання, депутати місцевої ради, представники комунальної служби міста, санепідемстанції, екологів, підприємців та громадськості розпочали розробку місцевого нормативно-правового акту, а саме "Рішення Ради міста Євпаторія щодо поводження з ТПВ”, в якому будуть прописані вимоги для всіх юридичних і фізичних осіб, діяльність яких пов’язана з утворенням відходів, роздільним збором та їхньою утилізацією.
    
    Уже в лютому у Євпаторії відбудеться міжнародний круглий стіл, під час якого експерти із Естонії, котра вже давно вирішила проблему сміття в прибережних зонах, поділяться прибалтійським досвідом.
    
    Детальніше про проект можна дізнатися на порталі Ресурсного центру "Гурт" http://gurt.org.ua/news/news/6042.html
    
    Сергій Сухобойченко
    ГО "Місцеві екологічні дії"
    Тел.: +38(066) 763 8301
    Джерело: ГУРТ


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю