Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Заява Коаліція громадських організацій та ініціатив

10 лютого, 2006 р.

    *** Верховну Раду обманом змусили зробити крок назад в захисті населення від тютюнової епідемії
    9 лютого 2006 року Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроект № 8506 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання виробництва та обігу тютюнових виробів”.
    Цей закон було подано у виступі депутата Хомутинніка В.Ю. як нібито такий, що “вдосконалює законодавство України у сфері виробництва і обігу тютюнових виробів відповідно до положень Директиви Європейського парламенту і Ради Європейського Союзу від 5 червня 2005 року, а також Рамкової конвенції з контролю над тютюном” та “створює додаткові можливості для запровадження ефективних заходів щодо запобігання шкідливого впливу тютюнокуріння для здоров’я населення”.
    Насправді цей закон – це крок назад в захисті населення України від тютюнової епідемії.
    22 вересня 2005 року Верховна Рада України прийняла закон “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення”, яким передбачено ряд ефективних заходів. Законопроект 8506 значно послаблює ці заходи:
    1) Депутат Шевчук С.В. захищаючи законопроект 8506 заявляв, що він ніби “ліквідує можливість” називати сигарети оманливими термінами, такими як “легкі”. Насправді діючий закон вже вводив заборону виробництва, імпорту та продажу таких сигарет з 1 січня 2007 року, а от новий закон забороняє з цієї дати лише виробництво і імпорт, отже продавати такі “оманливі” сигарети можна буде значно довше, а у вітринах кіосків вони зможуть залишитися назавжди.
    2) Те саме стосується нових великих (30% площини пачки) медичних попереджень на пачках сигарет, які мали бути на всіх пачках, що продаються в Україні, з 1.01.2007, а тепер з’являться значно пізніше.
    3) В Директиві ЄС визначено, що рамка медичного попередження не враховується в його розмірі. Закон 8506, навпаки, вводить рамку до тексту попередження, таким чином, реальний розмір медичного попередження зменшується.
    4) Чинний закон “забороняє виробнику тютюнових виробів вміщувати в упаковку тютюнових виробів будь-які вкладки з інформацією про тютюнові вироби, що не передбачена законодавством”, а закон 8506 - лише такі вкладники, де містяться ті самі оманливі терміни, які вже заборонено використовувати на пачках, тобто заборону вкладок фактично відмінено, і виробники залишають собі можливість використати ці вкладники для рекламування.
    5) Новий закон дає інше визначення термінів “смола” та “нікотин”, яке ігнорує їх шкідливий вплив на здоров’я.
    6) Новий закон взагалі не містить жодної норми, яку можна було б вважати новим ефективним заходом для захисту здоров’я.
    Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що прийнятий Верховною Радою 9 лютого закон замість обіцяних “додаткових можливостей для запровадження ефективних заходів щодо запобігання шкідливого впливу тютюнокуріння для здоров’я населення”, насправді вводить додаткові перепони для таких заходів і закликаємо Президента України накласти вето не цей закон.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю