Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


РОЗРОБКИ МЕТОДОЛОГІЇ ВИМІРЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНИХ УСТАНОВ ТА ПЕРСОНАЛУ

17 лютого, 2006 р.

    *** Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ) запропонував на засіданні міжвідомчої робочої групи з реалізації Закону України "Про соціальні послуги" розпочати діяльність зі створення методології вимірювання діяльності соціальних установ та персоналу.
    
    Розробка та впровадження згаданої методології буде сприяти підвищенню якості соціальних послуг, вдосконаленню моніторингу та розвитку ефективного менеджменту організацій, які надають соціальні послуги.
    
    У практиці роботи міжнародних організацій, що надають соціальні послуги, широко використовується система вимірювання діяльності та персоналу, що має назву "performance measurement". У нашій країні існує ряд нормативних показників та індикаторів, на основі яких здійснюється оцінка роботи соціальних установ та персоналу, але цілісної системи вимірювання діяльності, методології її застосування, як і відповідних фахівців, у цій галузі немає. Часто основним критерієм оцінки виступає використання коштів, в той час як оцінка досягнутих результатів, якість послуг та задоволеність ними клієнтів можуть залишатися поза увагою. Також вимагають вдосконалення штатні розписи та посадові інструкції, що визначають обов’язки та повноваження працівників.
    
    Нові дані та інформація, отримані при застосуванні методології вимірювання діяльності персоналу дозволить покращити систему атестації фахівців соціальної сфери.
    
    Розробка та тестування зазначеної методології здійснюватиметься за участю міжнародних та українських консультантів і передбачає кілька завдань, серед яких:
    
    - оцінка існуючої практики вимірювання ефективності діяльності соціальних агенцій на прикладі 8 соціальних агенцій ключових міністерств (по дві агенції кожного міністерства);
    - створення методології/системи вимірювання ефективності діяльності соціальних агенціях;
    - навчання працівників усіх рівнів державного управління, які відповідають за адміністрування соціальних служб, вимірюванню ефективності діяльності (performance measurement), його розробці та впровадженню, а також способам використання отриманих даних.
    
    Впровадження та тестування створеної методології вимірювання діяльності планується провести у соціальних установах Хмельницької області, де УФСІ підтримує інноваційні проекти, спрямовані на надання соціальних послуг вразливим групам населення, і де місцева влада активно сприяє створенню та розвитку нових моделей соціальних послуг, залучаючи до цієї роботи громаду та враховуючи її потреби.
    
    Презентація методології вимірювання діяльності соціальних установ та персоналу відбудеться влітку на круглому столі, організованому Українським фондом соціальних інвестицій, за участю представників міністерств, менеджерів соціальних установ та соціальних працівників.
    
    Інформацію надано: Алла Савицька, Український фонд соціальних інвестицій


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій