Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Міліція стає ближче до народу

13 березня, 2006 р.

    *** 11 березня відбулося перше засідання Громадської ради при УМВС України в Чернігівській області з питань забезпечення прав людини. До її складу увійшли провідні правозахисні організації Чернігівщини та відповідальні працівники апарату МВС області.
    Метою діяльності Громадської ради є покращення стану дотримання прав та основних свобод людини в роботі міліції, а також захист прав працівників органів та підрозділів внутрішніх справ області. Важливим напрямком роботи ради буде надання практичної та методичної допомоги у формуванні дієвих механізмів дотримання прав людини, розгляд заяв фізичних та юридичних осіб щодо випадків порушень прав людини працівниками органів внутрішніх справ, проведення громадських розслідувань резонансних справ, дотримання принципу невтручання в оперативно-розшукову діяльність. Зібрана інформація буде аналізуватися органами МВС і використовуватись у їх роботі.
    Створення Громадської ради є процесом закономірним, бо представники НУО, які увійшли до цієї ради, вже давно реалізують в практичній площині ідеї громадського контролю за діяльністю міліції. Так, за наказом Міністра внутрішніх справ України Ю.В.Луценка, в 2005 році було створено мобільну групу для моніторингу ситуації з правами людини в Чернігівській області, в яку увійшли представники Чернігівського громадського комітет захисту прав людини. Її перші виїзди відбулися восени 2005 року. Зараз ця робота продовжується. По результатам робляться висновки і вносяться відповідні корективи. З 2006 року така програма діє в межах всієї України, що є кроком до посилення впливів громадськості на роботу МВС.
    Слід зазначити, що членами ради зокрема є представники Чернігівського жіночого правозахисного центру та ЦСД «Доброчин», яких громадськість знає як неурядові організації з активною громадською позицією щодо питань прозорості та законності в діяльності органів внутрішніх справ. Участь в роботі ради таких відомих в Чернігівській області експертів як Олександр Соломаха та Юрій Паперний додасть роботі цього органу аналітичного спрямування.
    Під час першого засідання, яке відбулося 11 березня в залі колегій обласного управління міліції Чернігівської області, представник Міністра внутрішніх справ України в Чернігівській області Володимир Малай ознайомив учасників з положенням про її роботи, підкресливши наміри нового керівництва МВС будувати роботу міліції у відповідності до європейських стандартів. Була висловлена думка про необхідність об’єднання зусиль НУО та міліції заради захисту прав людини.
    Також була висунута пропозиція обрати співголів Громадської ради – першого заступника начальника УМВС України в Чернігівській області, полковника міліції Івана Катеринчука та голову Чернігівського громадського комітет захисту прав людини Наталію Романову.


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю