Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


НЕМАЄ РЕЄСТРАЦІЇ - НЕМАЄ ПРАВ: АБО УРНИ ДЛЯ БЕЗДОМНИХ?

13 березня, 2006 р.

    *** Одеський БФ "Дорога до дому", запрошує вас взяти участь у круглому столі, присвяченому проблемам реалізації бездомними громадянами (громадяни України, що не мають реєстрації) своїх виборчих прав у виборах 26 березня 2006 року.
    Обговоренню механізмів забезпечення конституційних прав даної категорії громадян присвячений круглий стіл, що відбудеться 15 березня 2006 року в 11.00. у м. Києві за адресою: вул. Владимирська, 55 у приміщенні Великого конференц-залу НАНУ (Білий зал, 1-й поверх)
    
    З 1 січня 2006 року набрав сили Закон України "Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей". Відповідно до норм цього Закону реєстрація бездомних громадян і громадян, у яких немає реєстрації, повинна проводитися в спеціально створених установах - "Пунктах обліку бездомних громадян".
    У законі дане чітке визначення: "бездомність - соціальне становище людини, зумовлене відсутністю в неї житлового приміщення (будинку, квартири, кімнати тощо), яку б вона могла використовувати для проживання/перебування, і в якому вона могла бути зареєстрованою".
    Таким чином, проблема бездомности - це не тільки проблема людей, що риються в сміттєвих баках чи живуть на вулиці. Це проблема громадян України, що не мають реєстрації. Вони піддаються дискримінації через спадщину СРСР - інституту прописки.
    
    У круглому столі візьмуть участь:
    представники політичних партій;
    громадських організацій;
    журналісти;
    представники органів влади.
    
    Круглий стіл проводиться ОБФ "Дорога до Дому" і Фондом "Столиця - Регіони" у рамках проекту, реалізованого за підтримкою Міжнародного Фонду Громадянських свобод. (www.kolokol.org). У рамках проекту планується проведення заходів у різних містах України, спрямованих на створення умов по участі громадян без реєстрації у виборах 2006 року.
    
    
    
    Контактні телефони:
    Київ: (044) 522-86-70
    Одеса: (048) 717-31-38


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю