Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


КОМЕНТАР ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЩОДО ЗАКОНУ “ПРО ВОЛОНТЕРСЬКИЙ РУХ”

20 квітня, 2006 р.

    *** Київ, квітень 2006 року. У своєму коментарі до Закону України “Про волонтерський рух”, прийнятого 23 лютого 2006 року Верховною Радою України”, Президент України Віктор Ющенко зазначає, що даний Закон не може бути підписаний, оскільки реалізація положень Закону не забезпечить розвиток волонтерської діяльності в Україні як важливого чинника формування громадянського суспільства, а призведе лише до створення додаткових перепон для такої діяльності.
    
    
    
    Головною концептуальною вадою Закону є те, що він унеможливлює надання волонтерських послуг у подальшому 30 тисячами громадських та благодійних організацій, які вже працюють у цій сфері в Україні. За Законом такі послуги можуть монопольно надаватися лише спеціально створеними волонтерськими організаціями, зареєстрованими відповідно до цього Закону (стаття 15).
    
    
    
    Закон не враховує наявність законодавчого регулювання діяльності громадських, благодійних організацій, багаторічний досвід активної роботи таких організацій у сфері надання послуг на добровільних засадах.
    
    
    
    У численних документах ООН та інших міжнародних організацій, Загальній декларації про волонтерську діяльність, прийнятій на XVI Всесвітній конференції волонтерів (2001), наголошується на відповідальності держав за всіляке сприяння розвитку волонтерського руху і, разом з тим, на необхідності мінімізації втручання держави у волонтерську діяльність.
    
    
    
    Законом не визначаються реальні механізми державної підтримки добровільної суспільно корисної діяльності громадян.
    
    
    
    Натомість запроваджується складний і жорсткий механізм державного регулювання у сфері волонтерського руху, формально визначається спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері волонтерської діяльності, який наділяється широкими повноваженнями аж до керівництва діяльністю волонтерів, адміністративного втручання у діяльність їх організацій (статті 5, 6, 11, 17).
    
    
    
    Водночас Законом передбачається існування при Кабінеті Міністрів України Координаційної ради з питань розвитку та підтримки волонтерської діяльності, яка має формуватись, насамперед, з числа представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування (стаття 19). При цьому її повноваження, навіть у загальних рисах, Законом не визначаються. Це створює умови для практично необмеженого втручання держави у діяльність волонтерських організацій.
    
    
    
    Законом запроваджується складна процедура набуття фізичною особою права на проведення волонтерської діяльності. Хоча статтею 7 Закону волонтеру надається можливість провадження волонтерської діяльності як самостійно, так і як члена волонтерської організації, однак інші норми Закону суттєво звужують такі можливості. Зокрема, передбачається, що особа набуває статусу волонтера лише після отримання посвідчення на право провадження волонтерської діяльності, виготовлення яких здійснюється виключно на замовлення волонтерських організацій (стаття 10).
    
    
    
    Закон не створює належних гарантій захисту інтересів осіб, яким надаються послуги волонтерами, та й самих волонтерів.
    
    
    
    Зазначені та інші недоліки Закону спричинили звернення близько 100 відомих всеукраїнських та місцевих громадських, благодійних та інших організацій до Президента України з проханням не допустити введення в дію цього Закону.
    
    
    
    З огляду на викладене, пропонується відхилити Закон України "Про волонтерський рух", натомість посприяти підготовці нового проекту закону за участю представників волонтерських та інших громадських, благодійних організацій, прийняття якого забезпечить створення необхідних правових та інших умов для всебічного розвитку волонтерського руху в Україні.
    
    
    
    КОНТАКТИ
    
    
    Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва "Альтернатива-В"
    
    Вул. Б.Хмельницького 78а, 2 поверх, 01030 Київ
    
    Тел.: +38 (044) 244 3915
    
    Факс: +38 (044) 234 4397
    
    Ел. пошта: alternat@mail.kar.net


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю