Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Стажування студентів програми Менеджмент НДО

4 травня, 2006 р.

    *** Студенти програми з менеджменту НДО 2005-2006 навчального року отримали унікальну можливість стажуватися в українських та польських недержавних організаціях.
    
    
    Студенти програми з менеджменту НДО 2005-2006 навчального року отримали унікальну можливість стажуватися в українських та польських недержавних організаціях. Вони успішно пройшли тижневу практику у польських Центрі Theotokos у м. Глівіце, Осередкові ресоціалізації наркозалежної молоді Familija, Ґлівіцькому центрі неприбуткових організацій, Польському екологічному клубі, та в українських організаціях Творчий Центр Каунтерпарт (Київ), Народна Допомога (Чернівці), у Фонді Св. Володимира (Львів) та в інших. Стажування студентів в українських організаціях стало можливим завдяки фінансовій підтримці проекту "Мережа громадянської дії в Україні” (UCAN)
    
    
    
    
    
    
    
    Завданням студентів було дослідити та дати свою оцінку програм та послуг організації, її технічного досвіду, управління радою директорів, виконання місії, лідерства, управління інформацією, планування, управління персоналом, людських ресурсів, фінансового менеджменту, фандрейзингу та зв’язків з громадськістю.
    
    
    
    Метою такого аналізу є допомогти студентам зрозуміти принципи побудови управлінських практик та дати їм нагоду застосувати отримані під час лекцій теоретичні знання на практиці. Звіти про стажування, складені студентами цьогорічної програми, можуть стати для студентів наступних років свого роду дорожніми знаками при виборі організацій для стажування.
    
    
    
    Андрій Хрутьба (Молодіжний Екологічний Центр, Київ) проходив практику у відділенні Польського екологічного клубу в м. Глівіце. „Широкомасштабне лобіювання та відстоювання інтересів клієнтів для організації є сенсом існування Екологічного клубу”, - розповідає він. „НДО неперервно покращує свої програми протягом всього свого існування. Зміни в житті людей в результаті програм НДО відбуваються більше якісні, ніж кількісні, тому їх точно порахувати є досить проблематично. За словами керівника, для кожної організації визначені вимірювані індикатори успіху та впливу. Місцеві агенції асистують НДО в досягенні та утриманні результатів проектів. Співпраця приватного сектору та НДО є нормою, і НДО є партнером громади.”
    
    
    
    Надія Пасішніченко планує розробити свої проекти підтримки родин, тому обрала стажування у Фонді святого Володимира. „Центр Родин” при Фонді опікується близько 50 багатодітними родинами,” - розповідає Надія. – „Програмні послуги Фонду спрямовані на відродження родини з її звичаями та традиціями, моральну та матеріальну підтримку сімей.
    
    
    
    Досвід Фонду Св. Володимира є знаним, до Фонду звертаються за консультаціями як українські, так і міжнародні організації. Просвітницько-виховний „Центр Родини” Фонду Св. Володимира ставить перед собою завдання створювати нові види діяльності, аби залучати молодих людей, тому працює з кількома проектами. Серед них - „Порадня для Родин”, клуб „Паломник”, який готує екскурсоводів і має вже понад 600 випускників. Фонд Св. Володимира відкритий до співпраці з мирянськими, громадськими та державними організаціями, місцевими, українськими та міжнародними НДО. Фонд співпрацює також і з місцевою владою, бере участь у розробці політик з питань, що стосуються програмних сфер Фонду.”
    
    
    
    Леся Святненко (БО „Відкрите Серце”, Київ) стажувалася у Творчому Центрі Каунтерпарт. „Програми „Творчого центру Каунтерпарт” відображають потреби громади для якої вони працюють,” - каже Леся. – „Клієнтами організації можуть бути абсолютно всі. Центр має регіональні представництва, а досвід його діяльності уже десятирічний. Завдяки допомозі Каунтерпарту організації - клієнти починають працювати більш ефективно, а в результаті клієнти отримують якісні послуги. Працівники Центру вірять, що НДО може щось змінити в суспільстві, розділяють цінності організації. Всі працівники мають необхідні фахові знання. Одним з основних напрямків діяльності організації є проведення тренінгів, тому кожен працівник та волонтер має можливість в прийняти участь у тренінгах (за бажанням)”.
    
    
    
    Олеся Саноцька (ГО Спільнота „Оселя”, Львів) вважає своє стажування в чернівецькій організації „Народна допомога” дуже важливим для свого професійного зростання. Поміж різних можливостей стажування Олеся не вагаючись обрала Громадське Об’єднання „Народна допомога” у Чернівцях, про яке давно чула та планувала ознайомитися з його роботою. У своєму звіті вона розповідає: „Організація функціонує вже 14 років, і 9 з них працює з бездомними. Народна допомога працює також у напрямку пожвавлення роботи сектору недержавних організацій та покращення демократичного клімату в регіоні. Вона є ініціатором створення Буковинської Асоціації неприбуткових організацій.
    
    
    
    Громадське об’єднання починало роботу з бездомними зі збору інформації, роботи на вулиці „Їжа на колесах”, організації притулку. Зараз працює над проблемою бездомності на загальнонаціональному рівні, беручи активну участь в парламентських слуханнях з цієї проблеми та у створенні нового законодавства стосовно бездомності. Дивно, що ми у Львові дотепер не маємо ні Центру ресоціалізації для бездомних, і ніяк не можемо створити Асоціації неприбуткових організацій. Місто, яке в кілька разів більше за Чернівці, яке має набагато більше можливостей, залишилося позаду.
    
    
    
     Цікаво, що тільки минулого року був прийнятий закон в якому йдеться про комплексну допомогу бездомним громадянам, а „Народна допомога” провадить таку діяльність вже 9 років. Чи це не романтика української соціальної роботи - випереджувати час і творчо втілювати свої ідеї задовго до того як вони стануть загальноприйнятими в державі?„
    
    
    
    Всі учасники програми стажування отримали нагоду набути нових практичних вмінь та запозичити у добре розвинених громадських організацій способи структурування наявних та розвитку нових напрямків роботи. Це, за їх словами, допомогло їм побачити зі сторони також і роботу власних організацій та навчитися планувати втілення своїх інноваційних ідей на значно вищому професійному рівні. Таку можливість для професійного зростання студенти ІУНО отримали завдяки підтримці програми стажувань фундацією Генрі Ноуена (Henri Nouwen Foundation).
    Джерело:т сайт www.management.lviv.ua


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати