Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


«Вcі мають право дивитися кіно…»

5 травня, 2006 р.

    *** 20 травня в Домі Кіно в Києві відкривається третій міжнародний фестиваль Дні документального кіно про права людини “Український контекст”. Фестиваль передусім глядацький – глядачі зможуть не лише подивитись майже 80 фільмів з 20 країн, а й обговорити проблеми дотримання прав людини та дізнатись як захистити свої права.
    
    Місія фестивалю - привернути увагу громадськості до гарячих питань прав людини в Україні, познайомити глядача України з кращими документальними фільмами світу.
    
    Цього року глядачів чекає спеціальна програма присвячена боротьбі громадян за свої права в пострадянських країнах та СРСР (прем'єра документального фільму «Загадка Норільского повстання»), окремими блоками будуть демонструватись фільми присвячені дотриманню прав дітей (номінований на Оскара польский фільм «Діти з Ленінградського») та питанням справедливого суду та політичним репресіям в наші дні. Як і в минулому році Фестиваль розпочнеться з найбільш вражаючого фільму-відкриття. Докладніше з програмою Фестиваля можна буде ознайомитись за тиждень до відкриття на присвяченій цьому прес-конференції.
    
    Всі картини, що відібрано на фестиваль, в жодному разі не містять будь-якої пропаганди. Відбираючи фільми на фестиваль його організатори, перш за все, цікавилися гостротою та актуальністю тематики картин, а також художньою цінністю. У фестивалі візьмуть участь як дебютанти документалістики, так і визнані майстри неігрового жанру.
    
    Фестиваль було засновано 2003 р. Навесні 2005 р. стартував другий сезон, протягом якого з програмою фестивалю, що містила понад 60 картин, познайомилося понад 30 тисяч глядачів з восьми регіонів України. Перегляди проходили в кінотеатрах, клубах, мистецьких центрах, ліцеях, середніх та вищих учбових закладах.
    
    Фестиваль організований:
    
    Українською Гельсінською спілкою з прав людини
    Громадською організацією „Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв”
    
    за підтримки:
    Національної спілки кінематографістів України,
    Міністерства культури та туризму України,
    
    за фінансової підтримки Міжнародного Фонду „Відродження”.
    
    Медіа-партнери: Перший національний телеканал, Радіо ЕРА, радіо Свобода, СЕЙЧАС: Правовой АСПЕКТ, інтернет-видання „Телекритика”, Національний кінопортал Kinokolo, Сайт “Майдан”.
    
    
    Партнери фестивалю:
    Варшавський МКФ Human Raigts in Film, МКФ One World (Прага), Європейська документальна мережа (EDN), Німецький культурний центр Гьоте - Інститут в Києві, Український жіночий фонд, Український освітній центр реформ, Коаліція ВІЛ-сервісних організацій, Гільдія документалістів Росії, Спілка кінематографістів Росії, Кінокомпанія „МаГіКа-фільм”, Продюсерська компанія „Inspiration Films”.
    
    Докладніша інформація про кінофестиваль на офіційному веб- сайті : www.docudays.org.ua
    
    
    
    Контакти:
    Прес-служба
    Ярослав Гордієвич Тел: +380444174118 моб. +38067 2091772
    E-mail: hordiyevych@helsinki.org.ua


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю