Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


28 ТРАВНЯ – ДЕНЬ МІЖНАРОДНОЇ АМІНСТІЇ

27 травня, 2006 р.

    *** У всі часи були обвинувачувачі та винні. Багато геніальних людей було засуджено лише за їх переконання, і нікому було їх захистити і довести їх правоту. Але для того, щоб тебе виправдали, не обов’язково бути генієм, достатньо того, що ти людина. І в наш час справедливість не завжди панує. Але знайшлася така людина, яка побачила це і вирішила виправити. Її звали Пітер Бененсон.
    1961 року, читаючи газету „Observer”, він побачив публікацію під назвою «Забуті в’язні» і був вражений історією двох португальських студентів, засуджених до семи років за проголошений ними в барі тост за свободу. Він закликав розпочати міжнародну кампанію на захист в’язнів совісті (людей, яких позбавили волі за їх погляди). У відповідь надійшли сотні пропозицій про допомогу. З цього і почалася діяльність організації «Міжнародна амністія», день якої ми відзначаємо 28 травня.
    Потім у восьми країнах світу виникли відділення нової організації, а в Лондоні був створений її Міжнародний секретаріат. Група добровольців, яка працювала там, вже протягом першого року існування організації розслідувала 210 випадків порушення прав людини. Зараз організація діє і в Україні. Мабуть, резонансним повідомленням була недавня інформація про те, що «Міжнародна амністія» висунула претензії правоохоронним органам і нашого міста у звязку з тим, що, за її даними, починаючи з 1991 року від знущань над затриманими померло більше ніж 900 осіб.
    Основний метод роботи організації – це привернення уваги громадськості до фактів порушення прав людини і тиску на владу відповідної країни, в першу чергу за рахунок масових звернень (листів, телеграм, факсів, листівок, електронних та СМС-повідомлень) від громадян різних країн. Активісти „Міжнародної Амністії” проводять публічні акції, виступають з лекціями, активно співпрацюють зі ЗМІ. Але перед тим, як щось розпочати, „Міжнародна Амністія” самостійно проводить розслідування отриманих повідомлень в кожному конкретному випадку.
    За свою більш ніж 40-річну історію організація досягла приголомшливих результатів. Привернення уваги міжнародної громадськості і масові звернення виявилися ефективним способом тиснення на порушників прав людини: умови ув’язнення покращувалися, спостерігачам надавали доступ до закритих судових процесів, винесений смертний вирок замінявся на більш пом’якшений.
    За час з 1961 року тисячі в’язнів совісті були достроково звільнені завдяки втручанню «Міжнародної амністії». Щорічно організація проводить порядку 800 акцій термінової допомоги. Не менш, ніж третина призводить до позитивних результатів. 2003 року ефекту досягнуто в 42 відсотках випадків.
    Зараз всесвітній рух «Міжнародна амністія» – це 56 національних секцій, понад 7,5 тисяч місцевих груп, більш ніж 1,8 мільйона членів і прибічників в більш ніж 140 країнах світу, в тому числі і в Україні. Звернутися до неї можна за адресою м. Київ-15, а/с № 60, тел 8(044)-237-17-14, також можна надсилати листи на press@amnesty.org.ua.
    Говорячи про внутрішній устрій, потрібно відзначити цікаву структуру „Міжнародної Амністії”. Найважливіші питання вирішуються на всесвітньому з’їзді представників руху, який проходить раз на два роки. На цьому з’їзді вибирають постійно діючий керуючий орган – Міжнародний виконавчий комітет в складі 8 чоловік – який, в свою чергу, призначає Генерального секретаря. Генеральний секретар – це обличчя всієї організації, а також він керує роботою адміністративного органу руху – Міжнародного секретаріату. МА веде також просвітницьку діяльність: друкує навчальні посібники про права людини, іншу правозахисну літературу, випускає доклади та періодичні видання, веде їх розсилку і підтримує веб-сайти багатьма мовами.
    «Міжнародна амністія» бачить світ таким, в якому кожна людина користується усіма правами, які закріпленими в Загальній декларації прав людини та інших міжнародних стандартах в області прав людини. «Міжнародна амністія» - це безпристрасна організація. Вона не підтримує і не знаходиться в опозиції до жодної з політичних систем чи національного уряду, діє на захист прав людини в усьому світі, навіть якщо не поділяє погляди людини, права якої було порушено. 23 травня „Міжнародна Амністія” прeзeнтувала щорiчну доповiдь про стан з правами людини у свiтi. Доповiдь Мiжнародної Амнiстiї 2006 стосується 150 країн, розглядає проблeми прав людини, якими опiкувалась органiзацiя впродовж 2005 року, та вiдображає дiяльнiсть з просування прав людини i кампанiї з подолання рiзних порушeнь прав людини.
    Олена РЕБДЕУ, студентка ПУСКУ 23 травня 2006 року
    Євген БРИЖ, журналіст, Програма „Молодіжне право”м. Полтава
    к. тел. +38 0532 611-931, bryzh@mail.ru


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю