Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Мін'юст пропонує надати право інститутам громадянського суспільства проводити експертизу діяльності органів влади

29 травня, 2006 р.

    *** Міністерство юстиції України розробило і винесло на обговорення проект постанови Кабінету міністрів України, яким пропонується установити порядок проведення суспільної експертизи діяльності органів виконавчої влади. Проект постанови обнародуваний на офіційному сайті Мін'юсту, передає УНИАН.
    Проект постанови обнародуваний на офіційному сайті Мін'юсту.
    Проектом пропонується надати право інститутам громадянського суспільства проводити експертизу діяльності органів виконавчої влади, зокрема , оцінювати рівень взаємодії цих органів із громадянами і їх об'єднаннями.
    У випадку прийняття постанови, інститути громадянського суспільства будуть мати право запитувати зведення і матеріали, необхідні для проведення експертизи (крім матеріалів, що містять державну таємницю). На час проведення експертизи, представники інститутів громадянського суспільства будуть одержувати право на вхід у приміщення, де проводиться прийом представників цих інституцій, і, у разі потреби, у структурні підрозділи органів виконавчої влади. Інститути громадянського суспільства будуть мати право вимагати супровід фахівця, що володіє тематикою, і створювати робочі групи при участі представників органа виконавчої влади.
    Відповідно до постанови, органи виконавчої влади будуть зобов'язані обнародувати свою позицію щодо результатів суспільної експертизи в друкованих засобах масової інформації, на радіо і телебаченні.
    Разом з тим, постанова не дає визначення, що таке "інститут громадянського суспільства". Не встановлює гранично припустиму кількість і частоту подібних експертиз. Не встановлює механізм контролю за виконанням постанови, а також механізм відповідальності за невиконання постанови. Постанова також не ставить за обов'язок органам виконавчої влади вживати заходів за підсумками таких експертиз.
    ________________________________________
    З 1996 року в Україні діє закон "Про звернення громадян", що встановлює механізми реалізації громадянами України права, наданого їм Конституцією України, вносити в органи державної влади пропозиції про поліпшення їхньої діяльності, викривати недоліки в роботі, заперечувати дії посадових осіб тощо . Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і суспільними справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування. Закон також установлює відповідальність посадових осіб за порушення законодавства про звертання громадян, зокрема , установлює прокурорський нагляд за дотриманням законодавства про звертання громадян.
    Крім того, прийнятий у 1992 році закон України "Про об'єднання громадян" установлює права для таких суспільних об'єднань на одержання від органів державної влади і керування й органів місцевого самоврядування інформації, необхідної для реалізації своїх цілей і завдань. Закон також надає право вносити пропозиції в органи влади і керування.
    Разом з тим, закон "Про об'єднання громадян" забороняє втручання об'єднань громадян у діяльність державних органів, службових осіб, крім випадків, передбачених законом.
    Також Міністерство юстиції розробило проект закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації", що повинний звести до мінімуму можливості використання друкованих засобів масової інформації органами державної влади й органами місцевого самоврядування як важелів маніпулювання суспільною свідомістю й особистою думкою громадян.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю