Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Журналіст виграв суд у Ющенка

10 червня, 2006 р.

    *** Журналіст правозахисного видання «Права людини» Юрій Чумак виграв в суді у Президента України Віктора Ющенка 3 гривні 40 копійок.
    
    Зокрема, суд визнав неправомірною бездіяльність Президента, який вчасно не відповів журналістові на прохання представити назви і вихідні дані документів, на які нинішній і попередній президенти поставили гриф «не для друку».
    
    Суд зобов’язав виплатити з держбюджету 3 гривні 40 копійок (саме таку суму вказав в своїй заяві позивач як компенсацію судових витрат).
    
    Чумак 5 травня 2005 року послав Президентові запит представити назви і вихідні дані документів, на які нинішній і попередній президенти поставили гриф «не для друку». Глава держави і його секретаріат відповіли мовчанням.
    
    Представник Президента в суді заявила, що Ющенко не є ні виконавчою, ні законодавчою, ні судовою владою. Через свій особливий правовий статус він не зобов’язаний був відповідати на запит Чумака. Проте суд з цим не погодився. Він визнав неправомірною бездіяльність Президента, який не відповів вчасно журналістові.
    
    «Мета була не в тому, щоб довести провину Ющенка. Я хотів отримати назви закритих документів, а в цій частині суд мій позов якраз і не задовольнив», - сказав Чумак. За його словами, він незадоволений результатом справи. «Піду по другому колу, тільки вже в Апеляційному суді», - сказав Чумак.
    
    «Люди повинні знати, що приховують президенти. Навряд чи якийсь національний секрет, інакше ці документи значилися б в спеціальному реєстрі, як того вимагає Закон «Про державну таємницю». Ми припускаємо, що подібними указами, наприклад, Леонід Кучма свого часу незаконно роздавав майно», - підкреслив Чумак.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій