Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Громадські об’єднання обурені змістом коаліційної угоди

29 червня, 2006 р.

    Екологічні громадські організації у відкритому листі закликали парламентську коаліцію відмовитися від ідеї стрімкого розвитку атомної енергетики, прописану у коаліційній Угоді, на користь безпеки та енергетичної самостійності України.
    
    Угода, підписана членами коаліції, вимагає від майбутнього уряду постійної державної підтримки атомної промисловості, нехтуючи безпекою українських громадян.
    
    Зокрема, Угода передбачає розвиток елементів власного ядерного циклу, що ляже тягарем на український бюджет, так і не давши необхідної енергетичної незалежності. Водночас учасники коаліції зобов’язуються переглянути законодавство і знизити відрахування компанії „Енергоатом” до бюджету, подовжити експлуатацію застарілих реакторів на „максимально досяжний термін” та почати підготовку будівництва двох реакторів вже в цьому році. Таким чином атомники намагаються забезпечити собі безтурботне майбутнє за рахунок держави.
    
    Здається що депутати погано уявляють собі стан справ, передбачаючи в Угоді „збереження високого рівня ядерної безпеки”. Цей існуючий „високий” рівень ядерної безпеки насправді означає дві-три нештатні ситуації на місяць та мільйони гривень на програму підвищення безпеки АЕС, яка хронічно не виконується.
    
    "Неодноразові тези про побудову здорової конкуренції в Україні, які у різних формах зустрічаються у тексті Угоди, у цьому ж таки тексті відразу й перекреслюються", - говорить Андрій Мартинюк з Рівненської громадської організації "Екоклуб". "Майбутній Уряд навіть не планує включати до вартості "ядерної" електроенергії витрати на поводження з радіоактивними відходами та на зняття реакторів з експлуатації. Ці гігантські витрати, які виникають при роботі АЕС, просто і цинічно покладаються на платників податків, а не на "Енергоатом". Про яку тоді конкуренцію можна говорити?" - запитує Андрій.
    
    "Тисячі тонн додаткових ядерних відходів від роботи нових та старих атомних реакторів – таке майбутнє парламентська коаліція приготувала для наших дітей, - каже Наталя Вишневська з Голосу Природи. - Україна і так має невирішені проблеми зі зберіганням та утилізацією ядерних відходів, які жодний уряд досі не вирішив".
    
    "Ми не визнаємо основний інструмент розвитку ПЕК, на який посилається Коаліційна угода, а саме - схвалену в.о. урядом Енергетичну стратегію," - заявляє Ганна Голубовська-Онісімова з Всеукраїнської екологічної громадської організації "МАМА-86". "Вона була схвалена на безальтернативних засадах та містить купу помилок, неузгодженостей та взагалі демонструє відсталий рівень мислення. Про низький рівень підготовки цього документу свідчить той факт, що до 2030 року планується досягти енергоємності ВВП вищої, ніж відповідний показник Польщі в 2005 році! Практично, Стратегія консервує відставання України з ефективного використання енергії на багато років", - бідкається Ганна. І додає: "Незадовільна якість Стратегії, на думку екологічних громадських організацій, є прямим наслідком численних порушень чинного законодавства щодо організації процесу громадського обговорення, яке, якби було проведено належним чином, дозволило б вчасно виявити слабкі сторони документу і розглянути неатомні альтернативи".
    
    
    ВЕГО „МАМА-86”, Національний екологічний центр України, Агентство з відновлюваної енергетики, науково-технічний центр "Біомаса", Рівненська громадська організація „Екоклуб”, Дніпродзержинська громадська екологічна організація "Голос Природи", Еколого-культурний центр „Бахмат”


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю