Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


26-27 червня в Чернігові відбувся Форум неурядових організацій, що опікуються проблемами біженців в Україні.

29 червня, 2006 р.

    Головною метою Форуму стало обговорення основних проблем в сфері захисту прав біженців та нелегальних мігрантів в Україні, а також пошук нових шляхів до співпраці між неурядовими організаціями в цьому плані. Цей захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Європейської комісії та Європейської Рада з питань біженців та вигнанців (ECRE) в рамках проекту „Сприяння дотриманню прав людини та основних свобод біженців і мігрантів, протидія нелегальній міграції в Україні”.
    У форумі прийняли участь представники провідних неурядових та міжнародних організацій, що опікуються проблемами біженців в Україні. Головними доповідачами в рамках Форуму виступили Старший регіональний радник з правових питань представництва УВКБ ООН в Україні Ролан Вей, заступник директора Центру правових реформ і законопроектних робіт Валентина Суботенко, представник Сербської Ради у справах біженців Аніка Крістич та представник Коаліції ВІЛ-сервісних НУО Олена Девіс.
    Серед основних тем, що обговорювались на Форумі, стали зміни в українському законодавстві по відношенню до біженців та осіб, потребуючих міжнародного захисту; правила, регулюючі виконання рішень Європейського Суду, і застосування судової практики ЄС в Україні; судова практика українських судів по відношенню до шукачів притулку; необхідність міграційної амністії в Україні; юридичні аспекти соціальної допомоги біженцям; правові аспекти співпраці неурядових організацій. Координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман вкотре підняв питання депортації з України узбецьких біженців та відповідальність за це української влади.
    Окремою темою Форуму стало обговорення можливостей створення Української ради у справах біженців з метою об’єднання зусиль та координації діяльності неурядових організацій, що працюють з біженцями та шукачами притулку в Україні.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій