Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Правозахисники: у Росії душать громадянське суспільство

2 серпня, 2006 р.

    Сьогодні російські правозахисники виступили із застереженням: у країні хочуть задушити громадянське суспільство. Першою жертвою може стати Центр сприяння міжнародного захисту, який представляє інтереси громадян Росії в Європейському суді з прав людини.
    
    Як заявила засновник цієї організації Карина Москаленко, приводом для закриття можуть стати результати податкової перевірки, згідно з якими Центр не заплатив податок на прибуток.
    
    Як передає кореспондент «Нового Регіону», Карина Москаленко виразила подив з приводу претензій податкової інспекції, оскільки статут громадської організації не передбачається отримання прибутку від своєї діяльності. «У нас немає ніяких підстав сплачувати податки на прибуток, тому що прибутку просто немає», – сказала правозахисниця. За її словами, на підтримку Центру сприяння міжнародного захисту направили звернення більше 30 громадських організацій, зокрема іноземних. Зокрема, Міжнародна комісія юристів виразила серйозну стурбованість ситуацією в Росії, і подіями навколо Центру зокрема.
    
    Як відзначила Карина, Центр має намір оспорювати в судовому порядку акт податкової перевірки. Якщо в російському диві це не вийде зробити, то в Страсбурзі напевно ухвалять рішення про неспроможність претензій фіскальних органів. «Це всім очевидно», – сказала Карина Моськаленко.
    
    Коментуючи ситуацію з Центром сприяння міжнародному захисту, голова Московської правозахисної групи Людмила Алексєєва відзначила, що рішення податкової інспекції можна вважати початком боротьби по знищенню цивільного суспільства в Росії. «Я думала, що це почнеться з вересня, проте до правозахисників пришли за наступний день після завершення саміту «великої вісімки» в Санкт-Петербурзі», – сказала Алексєєва. За її словами, вибір ліг саме на Центр тільки тому, що «наші власті втомилися, коли їх тикають в огріхи нашого «незалежного» правосуддя». Всього Центр зараз веде 250 подів в Європейському суді з прав людини, 5- з них знаходяться у стадії ухвалення до розгляду, по 19 – вже ухвалено рішення про початок процесу проти Російської Федерації. До справжнього моменту в громадську організацію поступило більше 1000 листів з скаргами на дії органів влади, а за 12 років існування Центру таких звернень було близько 15000.
    
    «Ми діятимемо за принципом: один за всіх і всі за одного. Якщо ми зараз не закричимо, кожному знайдуть зашморг», – заявила голова Московської Хельсинкської групи.


Які політичні сили Київщини є найбільш близькими вам?
Батьківщина (Всеукраїнське об'єднання)
Голос (Політична партія)
Європейська Солідарність (політична партія)
Наш Край (політична партія)
Опозиційна платформа - За життя
Радикальна партія О.Ляшка
Слуга народу (політична партія)
Сила і Честь (Політична партія І. Смєшка)
Інша партія
Жодна партія не є близькою мені