Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Європейська Комісія підтримує заходи, спрямовані на поліпшення здоров’я громадян України.

8 вересня, 2006 р.

    Однією з центральних ініціатив у цій сфері став проект „Покращення громадського здоров'я шляхом підвищення потенціалу місцевих громад”. Ініціатива фінансується Європейським Союзом та впроваджується Християнським дитячим фондом. Проект розпочав свою роботу у квітні 2006 року й розрахований на два роки. На потреби ініціативи Комісія надала 200 000 євро.
    Метою проекту є запровадження ефективної моделі удосконалення профілактичних заходів у сфері охорони здоров’я. Основна діяльність ініціативи відбувається у трьох громадах України, а саме в м. Бердичів (Житомирська область), м. Кривий Ріг (Дніпропетровська область) та м. Сарни (Рівненська область).
    Проект готує практиків соціальної сфери до реалізації превентивних заходів у сфері громадського здоров’я. Він упроваджує інновації в цій сфері та налагоджує міжсекторну взаємодію між державними та неурядовими організаціями, ініціативними групами й засобами масової інформації. Окрім того, ініціатива розробляє та впроваджує систему моніторингу поліпшення превентивних заходів у сфері громадського здоров’я.
    У кожній територіальній громаді ініціатива засновує „Центр громадського здоров’я”. Також створюються координаційні ради, що узгоджують дії між державними та неурядовими організаціями. Вагомим елементом проекту є проведення рекламних кампаній та підготовка матеріалів у засобах масової інформації щодо популяризації здорового способу життя.
    Партнерами проекту є британська неурядова організація Groundwork Bury, а також Державна соціальна служба для сім'ї, дітей та молоді. На локальному рівні ініціатива здійснюється у партнерстві з Сарненською міською радою, Бердичівським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді та Криворізьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
    На початковому етапі проекту, за методом „аналіз соціуму”, було здійснено соціальну паспортизацію у громадах Бердичева, Кривого Рога та Сарн. У результаті проведеної роботи було зібрано статистичні дані щодо стану здоров’я населення у цих громадах. Було визначено коло державних та громадських організацій, що надають медичні послуги та здійснюють профілактичну роботу з різними цільовими групами. Крім того, було складено перелік спеціалістів, які надають соціальні послуги у сфері охорони здоров’я, та перелік відповідних соціальних проектів і програм, що здійснюються в місцевих громадах.
    З 11 по 20 вересня у цих містах буде проведено семінари для представників органів місцевої влади, державних установ та неурядових організацій. Мета семінарів полягатиме в ознайомленні громадськості з результатами, отриманими в процесі паспортизації громад та налагодження міжсекторної взаємодії.
    Детальнішу інформацію про проект можна отримати на його веб-сторінці (http://www.ccf.org.ua/project-9) чи у його керівника:
    Тетяна Басюк,
    менеджер проекту
    Християнський дитячий фонд
    "Заради благополуччя дітей в Україні"
    Тел. (044) 537-20-16
    Факс (044) 287-00-60
    www.ccf.org.ua


Які політичні сили Київщини є найбільш близькими вам?
Батьківщина (Всеукраїнське об'єднання)
Голос (Політична партія)
Європейська Солідарність (політична партія)
Наш Край (політична партія)
Опозиційна платформа - За життя
Радикальна партія О.Ляшка
Слуга народу (політична партія)
Сила і Честь (Політична партія І. Смєшка)
Інша партія
Жодна партія не є близькою мені