Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Відбір учасників на V Всеукраїнський молодіжний саміт ООН

9 жовтня, 2006 р.

    Всеукраїнський молодіжний саміт ООН "Розвиток соціального партнерства в Україні", який став традицією для представників прогресивної української молоді, буде проведено вже вп’яте - 5-8 грудня у Києві.
    
    Цього року Молодіжний Саміт розглядатиме питання розвитку соціального партнерства в Україні.
    
    Дати та місце проведення саміту: 5-8 грудня 2006 року, м. Київ, Україна
    
    Саміт збере більше 150 молодих людей (віком 18-35 років) з усіх регіонів України, відкритих до змін та суспільно-активних лідерів.
    
    Щоб потрапити на Саміт, всі бажаючі пройдуть ретельний відбір. Мета відбору – зібрати на саміті активних та прогресивних представників молоді, які зможуть зробити внесок у досягнення мети Саміту та надалі поширювати отримані знання серед молоді в своїх регіонах.
    
    Учасники Саміту відбиратимуться експертною комісією згідно аплікаційних форм, що бажано мають бути заповнені в електронному вигляді на сайті до 15 жовтня 2006 року. Заявки, надіслані пізніше зазначеної дати, до розгляду комісією не прийматимуться!
    
    За більш детальною інформацією просимо звертатися до Сергія Шахова, голови організаційного комітету Саміту, за телефоном (044) 240 76 65 або (050) 462 76 65, або електронною адресою shakhov@ids.org.ua.
    *************
    Починаючи з 2002 року Представництво ООН в Україні залучає молодь зі всієї України до відкритого діалогу щодо Цілей Розвитку Тисячоліття, які полягають в покращенні життя кожного громадянина країни та гарантії основних прав людини: права на життя, на охорону здоров'я, якісну освіту тощо. Таким чином, молодь набуває досвід прийняття рішень щодо актуальних питань та проблем країни, шукаючи на них відповіді та налагоджуючи ефективний діалог з владою.
    
    Метою Всеукраїнського молодіжного саміту ООН - 2006 є розробка дієвих механізмів взаємодії молодіжних ініціатив із владою на всіх рівнях, а також стратегії підтримки молодіжних ініціатив та рекомендацій щодо державної молодіжної політики з метою забезпечення створення безпечного середовища для молоді та досягнення Україною Цілей Розвитку Тисячоліття.
    
    Дати проведення заходу: з 5-го по 8-е грудня 2006 року
    
    Всеукраїнський молодіжний саміт ООН-2006 – масштабний відкритий молодіжний форум з питань національної молодіжної політики та розвитку механізмів досягнень Цілей Розвитку Тисячоліття, що збере представників прогресивної молоді України.
    
    Учасники Саміту:
    Близько 150 молодих людей (віком 18-35 років) з усіх регіонів України, відкритих до змін та суспільно-активних лідерів. Щоб потрапити на Cаміт, всі бажаючі пройдуть ретельний відбір.
    
    Мета відбору – зібрати на саміті активних та прогресивних представників молоді, які зможуть зробити внесок у досягнення мети Саміту та надалі поширювати отримані знання серед молоді в своїх регіонах.
    
    Формат проведення Саміту:
    Саміт триватиме 4 дні. Його програма складатиметься із роботи учасників в комісіях, комітетах, пленарних засіданнях та круглих столах. Ще під час відбору учасників на Саміт, вони будуть розподілені: за шістьма комісіями - в яких учасники будуть працювати протягом першого дня саміту, та дев’ятьма комітетами, в кожному з яких працюватиме по 16-18 осіб. У кожному комітеті/комісії працюватимуть експерти та представники влади, які зможуть надавати експертну оцінку та рекомендації щодо роботи комітету/комісії, відповідати на питання учасників. Результатом роботи кожного комітету є розробка ефективних механізмів вирішення у співпраці із владою проблем, що обговорюються. Результати напрацювань комітетів будуть застосовуватися молодими лідерами в усіх регіонах для розв`язання місцевих проблем.
    
    Комісії саміту:
    
    1. Нормативно-правове забезпечення взаємодії органів влади та молодіжних громадських організацій. (Закони України, Укази Президента України, Постанови Кабінету Міністрів України, Накази Міністерства України у справах сім`ї, молоді та спорту, національні, регіональні та місцеві програми стосовно молоді)
    
    2. Механізм соціального замовлення та конкурси проектів для молодіжних громадських організацій (Пріоритети, положення про конкурси проектів, розміри грантів, принципи формування та організації роботи експертних комісій, забезпечення прозорості при проведенні конкурсів, механізм фінансування та громадський контроль за реалізацією програм переможців)
    
    3. Консультативні та дорадчі органи за участю представників молоді (Координаційні ради з молодіжної політики, студентські ради тощо. Принципи їх формування, плани роботи, ефективність діяльності, контроль за виконанням прийнятих рішень)
    
    4. Представницькі молодіжні органи (Молодіжні парламенти, адміністрації тощо. Принцип формування, напрямки роботи, проблеми та перспективи діяльності)
    
    5. Форми підтримки молодіжних громадських організацій з боку органів влади (Усі інші форми підтримки окрім конкурсів проектів).
    
    6. Засоби впливу молоді на формування та реалізацію державної молодіжної політики (Громадські та лобістські кампанії, громадські слухання, акції протесту та інш.)
    
    Комітети саміту:
    1. Комітет з питань студентського самоврядування
    2. Комітет з питань участі молоді в громадському житті на місцевому та регіональному рівнях
    3. Комітет з питань охорони здоров’я
    4. Комітет з питань підтримки сім'ї
    5. Комітет з питань охорони навколишнього середовища
    6. Комітет з питань боротьби з дискримінації, міграції, та захисту прав людини
    7. Комітет з питань освіти та професійного розвитку молоді
    8. Комітет з питань інформаційної політики
    9. Комітет з питань трудової зайнятості молоді та розвитку підприємництва у молодіжному середовищі
    
    Круглі столи:
    1. Національна безпеки України
    2. Розвиток волонтерського руху в Україні
    3. Місце України в міжнародній спільноті
    4. Освіта в сфері прав людини
    5. Аналіз гендерної ситуації в Україні
    
    Всеукраїнський молодіжний саміт ООН - 2006 стане головним інструментом у створенні відкритого діалогу між молоддю та представниками влади з питань молодіжної політики та ролі молоді в її реалізації на місцевому, регіональному і національному рівнях. Результати роботи учасників Саміту будуть зібрані в єдину публікацію, яку буде розповсюджено серед учасників наступних молодіжних заходів, а також серед громадських організацій та управлінських структур різних рівнів.
    Учасники Саміту ввійдуть до всеукраїнської мережі молодіжних лідерів (Millenium Development Goals Network), діяльність якої спрямовано на впровадженням проектів, що сприяють досягненню Цілей Розвитку Тисячоліття України.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю