Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Дослідження впливу глобальних ініціатив у сфері ВІЛ/СНІДу на систему охорони здоров’я

13 жовтня, 2006 р.

    *** У липні 2006 року Школа охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія» спільно зі Школою соціальної роботи розпочали реалізацію української частини міжнародного проекту «Дослідження впливу глобальних ініціатив у сфері ВІЛ/СНІДу на систему охорони здоров’я». 20-23 жовтня у Києві відбудеться регіональний семінар за участю представників дослідницьких команд з різних країн для узгодження методології дослідження.
    
    Партнери проекту - Лондонська Школа гігієни та тропічної медицини, Ірландський Королівський коледж хірургів. Проект триватиме з липня 2006 року по січень 2008 року, він реалізується за фінансової підтримки Інституту Відкритого Суспільства (OSI) й реалізується паралельно в чотирьох країнах – Україні, Киргизстані, Грузії та В’єтнамі.
    
    Актуальність дослідження впливу глобальних ініціатив в Україні зумовлено тим, що незважаючи на ряд законодавчих, політичних, організаційних та адміністративних заходів, які були вжиті у відповідь на епідемію ВІЛ/СНІД (включаючи нещодавнє створення Національної Координаційної Ради з протидії епідемії ВІЛ/СНІД, та активність недержавних ВІЛ-сервісних організацій) фактично не відбулось прогресу в процесі стабілізації чи припинення розповсюдження ВІЛ/СНІДу.
    Водночас, попередні дослідження не дають комплексної та структурованої картини Глобальних ініціатив в сфері охорони здоров’я в Україні, та їх впливу на доступність послуг для ВІЛ-позитивних людей і припинення поширення епідемії ВІЛ.
    
    Саме тому, метою проекту «Дослідження впливу глобальних ініціатив у сфері ВІЛ/СНІДу на систему охорони здоров’я України» є посилення та підтримка діяльності уряду України та громадського сектору у напрямі протидії епідемії ВІЛ/СНІДу шляхом забезпечення надійної та достовірної інформації стосовно впливу глобальних ініціатив в сфері ВІЛ/СНІДу на надання якісних послуг належним чином.
    
    Основними завданнями проекту є:
    ­ Проаналізувати проведені в Україні дослідження стосовно політики та практики в сфері ВІЛ/СНІДу.
    ­ Вивчити законодавчі, політичні та організаційні аспекти діяльності державних та недержавних організацій, акцентуючи увагу на доступності послуг для маргіналізованих груп населення;
    ­ Описати глобальні ініціативи в Україні, координаційні механізми цих ініціатив та ролі державних і недержавних організацій у реалізації діяльності, яку підтримує Глобальний Фонд для боротьби з малярією, туберкульозом і ВІЛ/СНІДом;
    ­ Оцінити якість послуг, які надають державні та громадські організації людям, що живуть з ВІЛ/СНІД (зокрема тим, що належать до маргіналізованих груп в різних регіонах України), та оцінити зміни послуг, які відбулись завдяки глобальним ініціативам;
    ­ Ідентифікувати ризики щодо забезпечення рівного доступу представників всіх маргінальних груп до послуг, підтриманих глобальними ініціативами в сфері ВІЛ/СНІД;
    ­ Розробити рекомендації щодо покращення якості послуг, що надаються людям, які живуть з ВІЛ/СНІД, а також налагодження координації діяльності державних медичних закладів та недержавних провайдерів послуг у сфері ВІЛ/СНІД.
    ­ Поширити результати дослідження з метою адвокатування потреб людей, що живуть з ВІЛ/СНІД та покращення якості послуг, які їм надаються.
    
    Дослідження передбачає збір даних на національному та регіональному рівнях (у 4-5 районах України) за допомогою аналізу документів, напівструктурованих інтерв‘ю з експертами, надавачами медичних і соціальних послуг, клієнтами ВІЛ-сервісних організацій, представниками громадських організацій, що представляють інтереси маргіналізованих груп тощо.
    
    За результатами дослідження буде підготовлено звіт, який поширюватиметься серед усіх зацікавлених сторін та дослідників. Результати дослідження будуть також розміщені на веб-сторінці Школи охорони здоров’я та будуть обговорюватись на заключній конференції та прес-конференції.
    
    Аналогічні дослідження проводились і проводяться в інших країнах світу, які отримують кошти міжнародних донорських організацій для боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу. Дослідники з 21 країни утворили фахову асоціацію - Мережу з дослідження впливу глобальних ініціатив у сфері ВІЛ/СНІДу (http://www.ghin.lshtm.ac.uk), що має на меті консолідацію зусиль у вивченні наслідків надання міжнародної допомоги країнам із високим рівнем поширення ВІЛ/СНІДу й інформування розробників політики щодо результативності політики і практики такої допомоги.
    
    Контактні особи:
    Дарина Богдан, координатор дослідження, bogdan@ssw.ukma.kiev.ua, 425 77 82
    Тетяна Семигіна, керівник дослідницької групи, tv_sem@ukma.kiev.ua, 417 40 38
    Ірена Грига, керівник Школи охорони здоров’я НаУКМА, griga@ukma.kiev.ua, 425 77 69.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю