Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Новий проект "Розвиток громадянського суспільства в Україні"

16 жовтня, 2006 р.

    *** Координатор проектів ОБСЄ в Україні розпочав проект "Розвиток громадянського суспільства в Україні", який фінансується Королівством Данії.
    
    10 жовтня в приміщенні агентства «Інтерфакс» відбулася прес-конференція, присвячена відкриттю проекту «Розвиток громадянського суспільства в Україні». У прес-конференції взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Данії в Україні Уффе Балслев, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Посол Джеймс Шумейкер, представник МЗС Данії Малене Хедлюнд та голова відділу з питань демократизації Координатора проектів ОБСЄ в Україні Мортен Енберг.
    
    Цей проект, із загальним бюджетом понад два мільйони євро, здійснюватиметься Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Уряду Данії. Мета проекту - подальший розвиток та посилення громадянського суспільства в Україні, відповідно до запиту української влади на її шляху подальшого посилення практики демократичного управління.
    
    "Громадянське суспільство яке ефективно функціонує є наріжним каменем демократії," - сказав Посол Данії в Україні Уффе Балслев. – Дуже важливо, щоб громадянське суспільство та влада могли спілкуватися та працювати разом. Зміцнюючи громадянське суспільство ми допомагаємо громадянам вступати у діалог із владою".
    
    Прес-конференції передувала зустріч Координаційної ради - керівного органу проекту - яку очолює представник Координатора проектів ОБСЄ в Україні за участі представників МЗС Данії, БДІПЛ ОБСЄ, Делегації Європейської Комісії в Україні та представників української влади.
    
    Результати цієї зустрічі були оприлюднені журналістам. За словами Координатора проектів ОБСЄ в Україні Посла Джеймса Шумейкера, було визначено п’ять областей, в яких буде здійснюватися проект протягом 2006-2007 років, а саме: Львівська, Хмельницька, Кіровоградська, Херсонська та Луганська області. В цих областях проект зосередиться на трьох основних видах діяльності: надання мікро-грантів для організацій громадянського суспільства (ОГС), проведення досліджень та розробка відповідної документації, а також залучення міжнародних експертів до процесів становлення громадянського суспільства в Україні. Під час зустрічі Координаційної ради були затверджені виконавчі ОГС, які будуть здійснювати управління мікро-грантами в регіонах: Комітет виборців України, Творчий центр «Counterpart» та Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання” (ІСАР “Єднання”).
    
    «Відбір як областей, так і ОГС, що адмініструватимуть мікро-гранти, здійснювався за результатами дослідження, яке містило опитування НГО в усіх областях України, а також інтерв’ю та дискусії з представниками влади в усіх областях та всіх рівнів, - пояснив Мортен Енберг, голова відділу з питань демократизації Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Пан Енберг подякував представникам української влади, в першу чергу Секретаріату Кабінету міністрів Україні та Міністерству юстиції України за їх активну участь в розробці проекту.
    
    Посол Данії Уффе Балслев зазначив, що Данія планує збільшити допомогу Україні, аби підтримати її намагання стати сучасною європейською державою. Якщо в 2004-2007 роках буде виділено понад п’ять мільйонів євро на програми в галузі становлення громадянського суспільства, реформування ЗМІ та протидії торгівлі людьми, то в майбутньому цю допомогу планується збільшити ще на 13 мільйонів євро.
    
    
    Джерело : Офіційний веб-сайт Координатора проектів ОБСЄ в Україні


Які політичні сили Київщини є найбільш близькими вам?
Батьківщина (Всеукраїнське об'єднання)
Голос (Політична партія)
Європейська Солідарність (політична партія)
Наш Край (політична партія)
Опозиційна платформа - За життя
Радикальна партія О.Ляшка
Слуга народу (політична партія)
Сила і Честь (Політична партія І. Смєшка)
Інша партія
Жодна партія не є близькою мені