Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Постановка проблеми та пошук відповідей щодо співпраці України та НАТО

17 жовтня, 2006 р.

    *** 13 жовтня відбулася міжнародна конференція “Інтенсифікована співпраця Україна–НАТО: виклики та переваги від приєднання України до Плану дій щодо членства”. Захід проводив Міжнародний центр перспективних досліджень за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Києві та Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
    
    Під час конференції на прямому відеозв’язку про інформаційну кампанію щодо Північно-Атлантичного альянсу розповів прес-секретар НАТО Роберт Пщіл. На конференції з промовами та доповідями виступили: голова офіс-зв’язку НАТО в Україні Джеймс Грін, міністр оборони України Анатолій Гриценко, президент Всеукраїнської громадської організації “Демократична дія” Сергій Джердж, генеральний секретар Трансатлантичної організації Латвії Мурніекс Мартінс, віце-президент Центру проблем міжнародної безпеки та стратегічних досліджень Борис Парахонський, директор проектів Європейського інституту з питань управління ризиками, безпекою та комунікаціями (Румунія) доктор Септіміу Сасеу, в.о. директора військових програм Українського центру економічних і політичних досліджень ім.
    О. Разумкова Микола Сунгуровський, директор Міжнародного центру перспективних досліджень Віктор Чумак, експерт МЦПД з питань безпеки та оборони Данкан Хіскок, менеджер Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” Дмитро Шульга.
    
    На заході були також присутні: народний депутат Юрій Мірошниченко, посол США Вільям Тейлор, аташе з питань оборони Посольства Королівства Нідерландів у Києві Віллем фан Хеєребейк та інші представники посольств, міжнародних організацій, українського уряду й аналітичних центрів.
    
    На конференції прозвучали чіткі переваги для України від Плану дій щодо членства в НАТО. Так, міністр оборони України Анатолій Гриценко зазначив, що План дій щодо членства в НАТО є програмою розвитку України. У документі, зокрема, йдеться про те, як збудувати нормальну, боєздатну, максимально наближену до сучасних вимог армію – таку, яка б відповідала характеру загроз і була збалансованою з економічними можливостями держави. “І тут немає жодного політизування. План дій щодо членства в НАТО – план внутрішніх перетворень. І саме ці аргументи потрібно використовувати”, – зазначив пан Гриценко.
    
    Своєю чергою директор Міжнародного центру перспективних досліджень Віктор Чумак зауважив, що виконання Україною Плану дій щодо членства в НАТО може відігравати важливу стимулювальну та контрольну роль.
    
    Директор проектів Європейського інституту з питань управління ризиками, безпекою та комунікаціями (Румунія) доктор Септіміу Сасеу та генеральний секретар Трансатлантичної організація Латвії Мурніекс Мартінс поділилися досвідом проведення інформаційних кампаній в їхніх країнах. Запорукою успіху інформаційно-роз’яснювальної кампанії в цих країнах стали, зокрема, фінансування кампанії урядом та активна діяльність неурядових організацій.
    
    Проведена конференція є одним із механізмів постановки проблеми та пошуку відповідей щодо співпраці України з Північно-атлантичним альянсом. МЦПД і надалі братиме участь у визначенні майбутнього порядку денного для громадських обговорень, консультацій і досліджень потреб української національної безпеки та щодо того, чи є посилена інтеґрація до НАТО способом задоволення цих потреб.


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій