Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Спеціальний конкурс проекту „Розвиток та підтримка моніторингових груп (watchdog NGOs) в Україні” (Другий раунд заявок)

1 листопада, 2006 р.

    Freedom House в рамках програми «Участь громадян у виборчих процесах в Україні», що виконується за фінансування АМР США, оголошує другий раунд конкурсу заявок на проект „Розвиток та підтримка моніторингових груп (watchdog NGOs) в Україні”.
    
    За результатами першого раунду конкурсу, який відбувся наприкінці 2005 року, Freedom House відібрав 5 організацій-моніторингових груп, які на даний час виконують початкові watchdog проекти, зокрема, в таких напрямках, як моніторинг молодіжної політики, реформи комунального господарства, роботи правоохоронних органів і досудового затримання громадян. Активне включення моніторингових груп в спостереження за діяльністю органів влади та надання неупередженої інформації щодо її діяльності є вкрай необхідним, зважаючи на довготривалий переговорний процес за результатами парламентських виборів.
    
    Разом з тим, влада закликає громадянське суспільство бути більш активними в державному управлінні. Одним з основних напрямків такої роботи є моніторинг дій уряду і представників влади на місцях в галузях, в яких неурядові організації традиційно найбільш обізнані та активні.
    
    Саме такі ініціативи незалежного моніторингу і надалі отримуватимуть підтримку в рамках запропонованого проекту Freedom House, основною метою якого є зробити владні структури більш відповідальними та відкритими і забезпечити більший доступ до інформації щодо роботи та діяльності урядових агенцій.
    
    В рамках виконання 8-місячного проекту Freedom House на основі відкритого конкурсу планує відібрати 10 (десять) партнерів-моніторингових груп (watchdog NGOs) з числа українських неурядових організацій. Сам проект передбачає а) проведення кількаденного тренінгу з теорії і практики моніторингу в грудні 2006 року; б) трьохтижневе стажування в моніторингових організаціях країн Центральної та Східної Європи протягом січня-лютого 2007 року; в) починаючи з лютого 2007 року, реалізація організаціями власних 5-місячних проектів, на які будуть надаватися гранти в сумі до 10,000 доларів США; та г) проведення постійних консультацій з фахівцями Freedom House та залученими експертами в сфері watchdog.
    
    ХТО МОЖЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ
    
    Українські неурядові організації, що:
    - офіційно зареєстровані і здійснюють свою діяльність на місцевому або обласному рівні.
    - мають чітко окреслену спеціалізацію своєї діяльності, а також досвід роботи в проектах з активним залученням громадян у визначених напрямках спеціалізації.
    - виявлять обґрунтовану і безперечну зацікавленість власної участі в проекті, а також доведуть можливості організації приділяти достатньо часу на виконання завдань проекту.
    
    Перевага надаватиметься тим НУО, що розглядають моніторингову діяльність як основний чи один з основних напрямків роботи організації.
    
    НУО повинні представити відповідальну особу з числа своїх співробітників, яка буде здійснювати керівництво проектом і брати участь у тренінгах та стажуваннях з метою набути необхідного досвіду в сфері моніторингу урядових дій. Ця людина повинна мати достатній рівень знання англійської мови аби мати можливість взяти участь в стажуванні. Ця особа також буде відповідальною за передачу набутого досвіду іншим членам організації і виступатиме керівником грантового проекту.
    
    Організації не обмежені у виборі пріоритетних для них напрямків моніторингу. Серед таких, зокрема, можуть бути:
    
    - Формування і розподіл бюджету на місцевому рівні
    - Виконання національних державних програм на місцях в чіткій сфері
    - Дотримання виборчих обіцянок з боку партій та діяльність депутатів
    - Економічна реформа
    - Реалізація права на доступ до інформації
    - Реформування/регулювання ЗМІ
    - Поведінка правоохоронних органів та утримання в’язнів
    - Адміністративна реформа
    - Дотримання прав меншин
    - Цільові програми і робота з молоддю
    - Оборонні витрати
    
    В заявках організації-апліканти конкурсу, повинні надати наступну інформацію:
    
    - опис результату, який, завдяки участі в проекті, НУО сподівається досягнути;
    - чітко визначену сферу діяльності в рамках проекту з роз’ясненням важливості поставлених завдань, а також інформацію про досвід НУО у проведенні роботи за визначеним напрямком;
    - чітко визначену цільову групу та першорядних бенефіціаріїв результатів проведеного моніторингу;
    - чітко визначену владну установу (якого рівню – місцевого, районного чи обласного), діяльність якої планує відстежувати НУО;
    - опис інформаційної кампанії з метою висвітлення ходу моніторингу, а також з поширення його результатів;
    
    Організація подає заявку на отримання гранту (до 10 сторінок) з описом діяльності, запланованої на 5 місяців, починаючи з лютого 2006 року, а також бюджет гранту. Увага! Заявка має бути також перекладена на англійську мову.
    
    
    ЯК ПОДАВАТИСЯ НА КОНКУРС
    Freedom House розглядатиме заявки на конкурс надіслані ЛИШЕ ЕЛЕКТРОННОЮ ПОШТОЮ (fh@freedomhouse.kiev.ua)! Опис програмної діяльності має бути поданим у форматі Word, а бюджет проекту – у форматі Excel.
    
    КІНЦЕВИЙ ТЕРМІН ПОДАННЯ ЗАЯВОК
    Заявки на конкурс будуть прийматися Freedom House до 18:00, 5 листопада 2006 року. Організації, які пройдуть перший відбірковий тур, будуть запрошені до Києва на співбесіду до початку грудня 2006 року.
    
    УВАГА!
    В разі необхідності додаткової інформації щодо оголошеного конкурсу, будь ласка, надсилайте свої питання електронною поштою на адресу fh@freedomhouse.kiev.ua. Freedom House обмежений у можливостях відповідати на ваші запити у будь-який інший спосіб.
    
    
    Джерело : Freedom House


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю