Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ВІЗУАЛЬНИХ МИСТЕЦТВ «ЕЙДОС-2006»

2 листопада, 2006 р.

    Міжнародний благодійний фонд «ЕЙДОС» вперше проводить Міжнародний відкритий конкурс візуальних мистецтв для творчої молоді «ЕЙДОС-2006», присвячений темі створення музею сучасного мистецтва в Україні. Автор ідеї та ініціатор проведення конкурсу – Людмила Березницька, Президент МБФ «ЕЙДОС». Цей конкурс покликаний привернути увагу широкої громадськості до українського сучасного мистецтва і допомогти творчій молоді розкрити свій потенціал. Головне завдання – пошук нових ідей та імен і підтримка молодіжних художніх ініціатив, що зможуть адекватно представляти Україну світовій художній спільноті. Конкурс має за мету сприяти створенню в Україні молодіжної арт-сцени, яка стане полем для відстеження сучасних тенденцій та актуальних ідей в мистецтві і забезпечить молодим талантам можливість зробити перші кроки в арт-просторі України, а також відкриє нові можливості спілкування і співпраці в міжнародному культурному середовищі. Конкурс відбувається за організаційної та методичної підтримки Міністерства культури і туризму України.
    
    Створення МСМ – музею сучасного мистецтва – сьогодні широко обговорюється в Україні, адже це – один з важливих елементів культурної стратегії, що обумовлює формування та майбутнє функціонування арт-ринку в Україні. Над цим завданням працюють сьогодні Міністерство культури і туризму України та деякі недержавні інституції. Існує ряд проектів створення такого музею, деякі з них вже реалізуються. Проте все ще немає відповіді на запитання, яким має і може бути український музей сучасного мистецтва. Є певні протиріччя між вже існуючими в світі концепціями МСМ та баченням сучасних українських функціонерів від культури. Конкурс «ЕЙДОС-2006» спровокує вивчення ідей і концепцій створення МСМ та допоможе зрозуміти, чого саме ми хочемо. Цей конкурс також стане імітацією побудови МСМ, він дозволить дізнатися, як ми це можемо створити. У фіналі конкурсу у травні 2007 року у спеціально створеному виставковому павільйоні до уваги спеціалістів та широкої публіки буде представлено імпровізований музей сучасного мистецтва – унікальний український символічний арт-продукт, співзвучний актуальним тенденціям світового культурного середовища.
    
    Умови та правила проведення конкурсу:
    
    Робота над темою конкурсу «Музей сучасного мистецтва» реалізується в одному з 2-х аспектів:
    
    «Проект музею сучасного мистецтва» за однією з номінацій:
    
    архітектура, дизайн;
    кураторський проект;
    або
    
    «Сучасний арт-проект у музейному просторі» за однією з номінацій:
    
    живопис;
    графіка;
    скульптура;
    перфоманс, інсталяція;
    фото/відео/мультімедіа.
    На конкурс приймаються нові (що раніше не презентувались) проекти, підготовлені українськими та іноземними авторами.
    
    До участі в конкурсі запрошуються: молоді митці, які запропонують своє бачення музею сучасного мистецтва та представлять художні артефакти саме для такого музею. Участь у конкурсі можуть брати студенти та випускники мистецьких навчальних закладів і кафедр віком від 17 до 37 років: живописці, графіки, скульптори, мистецтвознавці, куратори, кінематографісти, фотографи, арт-критики, арт-журналісти, соціологи мистецтва, філософи, архітектори, дизайнери і т.д. Проекти можуть бути виконані індивідуально або групою.
    
    Конкурс пройде в два етапи.
    
    Перший – відбірковий тур. Учасники самостійно визначають аспект теми і номінацію, в межах якої здійснюється проект, і подають пакет документів на участь у конкурсі. Оригінали заявок приймаються до 15 листопада 2006 року включно.
    
    Журі та експертна рада конкурсу, до складу яких входять провідні спеціалісти в галузі contemporary art, куратори музеїв та видатні діячі культури з України та зарубіжних країн, відбере по три найкращих проекти в кожній номінації (всього 21 проект). Переможцям першого (відбіркового) туру будуть надані гранти для реалізації проектів. Максимальна сума гранта становить 500 доларів США. Кошти надаватимуться у відповідності з представленим бюджетом проекту, отримувачі грантів заключатимуть з МБФ «ЕЙДОС» відповідні угоди про надання гранту.
    
    Список проектів-переможців першого туру буде розміщено на сайті www.eidosfund.org на протязі грудня 2006 року. Робота над втіленням кращих ідей має проходити впродовж 4 місяців після оприлюднення списку проектів-переможців і одержання гранту.
    
    Другий – фінальний – тур пройде у травні 2007 року у вигляді виставки проектів-фіналістів у декількох залах та галереях Києва, а також на тимчасових виставкових площах в центральній історичній частині Києва за участю представників культурної, політичної, бізнесової та дипломатичної спільноти. Фіналісти конкурсу з теми «Проект музею сучасного мистецтва» представлять макети музею та фрагменти інтер’єрів в межах своїх номінацій. Фіналісти конкурсу з теми «Сучасний арт-проект у музейному просторі» представлять роботи у своїх номінаціях.
    
    Переможці фінального туру будуть визначені за допомогою експертів і кураторів з України та з-за кордону, при цьому буде враховуватися думка відвідувачів, що визначить їх позиції на підставі анкет. Найкращі роботи в кожній номінації будуть відзначені першими преміями в розмірі 2000 доларів США кожна, інші учасники фінального туру отримають звання дипломантів конкурсу «ЕЙДОС-2006», а їх роботи увійдуть до репрезентативної колекції Фонду, яка буде представлена на майбутніх національних та міжнародних виставках.
    
    Головними критеріями оцінки проектів-претендентів будуть: інноваційність та оригінальність концепції, відповідність проекту до умов конкурсу та обґрунтованість фінансування проекту.
    
    Процедура подання проектів до участі в конкурсі
    
    Заявки (пакет документів) на участь у конкурсі подаються у вигляді оригіналів на адресу МБФ «ЕЙДОС» с позначкою «На Конкурс»: вул. Прорізна, 4, оф. 28, м. Київ, 01034, Україна
    ТА в електронному вигляді на адресу: biletska@eidosfund.org
    
    НЕ приймаються заявки на наукові дослідження, придбання оргтехніки, фінансування закордонних поїздок. Також НЕ приймаються заявки, що надішли пізніше 15 листопада 2006 року. Неповні чи неправильно заповнені заявки не розглядаються. Мотиви відхилення заявок не повідомляються, проекти не рецензуються, матеріали, подані на конкурс, не повертаються.
    
    Контактна інформація:
    Поштова адреса: вул. Прорізна, 4, оф. 28, м. Київ, 01034, Україна
    Телефон: (+380 44) 238 6595, (+380 44) 278 3336
    Електронна пошта:biletska@eidosfund.org
    Веб-сайт:www.eidosfund.org
    
    За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь за контактною адресою.
    
    
    
    --------------------------------------------------------------------------------
    
    ПРОГРАМА MUSKIE НАДАЄ МОЖЛИВОСТІ НАВЧАННЯ В УНІВЕРСИТЕТАХ США ДЛЯ ОТРИМАННЯ СТУПЕНЯ МАГІСТРА.
    
    Організатор: програма стипендій ім. Едмунда С. Маскі (MUSKIE) фінансується Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США та адмініструється Радою Міжнародних Наукових Досліджень та Обмінів (IREX).
    
    Мета програми: можливість навчання в університетах США для отримання ступеня магістра громадянам Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменистану, України та Узбекистану.
    
    Додаткова інформація:
    
    Учасники будуть відібрані шляхом відкритого конкурсу.
    
    Навчальні дисципліни:
    
    Адміністрування бізнесу;
    Економіка;
    Освіта;
    Менеджмент охорони навколишнього середовища;
    Міжнародні відносини;
    Журналістика та ЗМІ;
    Право;
    Бібліотечна справа;
    Державне управління;
    Охорона здоров’я;
    Громадська політика;
    Учасники програми матимуть можливість:
    
    Навчатися за повною університетською програмою протягом двох років;
    Розробити і виконати на протязі першого академічного року проект, спрямований на благо місцевої спільноти;
    Взяти участь у стажуванні за темою обраної дисципліни.
    Програма є повністю фінансованою і передбачає:
    
    Візову підтримку;
    Витрати на подорож із міст, де мешкають дослідники, до США і назад;
    Щомісячну стипендію;
    Медичне страхування на випадок хвороби чи нещасного випадку;
    Оплату навчання та інших університетських зборів;
    Обмежені кошти на придбання книжок;
    Курси англійської мови перед початком програми (якщо необхідно);
    Широкі можливості контактів з випускниками програми і різноманітні програми тренінгів.
    Останній термінподання документів: 31 жовтня 2006року.
    
    Контактна інформація:
    Контактна особа: Лілія Долгих
    Поштова адреса: Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX)
    вул. В. Васильківська, 14
    офіс 19
    Київ 01004
    Тел/факс: (380)(44) 537-0604
    Електронна пошта:ugrad@kyiv.irex.org
    Веб-сайт:http://www.irex.kiev.ua
    Веб-сторінка:http://www.irex.kiev.ua/ua/alumni/news/34


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю