Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Кожна родина і кожна дитина в Києві буде знати, де отримати допомогу - Юрій Павленко

9 листопада, 2006 р.

    Так, Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко заявив під час урочистого відкриття в Києві першого Всеукраїнського центру соціально-психологічної допомоги.
    Основне завданням центру – надання невідкладних психологічних, соціально-побутових, медичних, економічних, інформаційних і юридичних послуг, послуг з працевлаштування осіб у складних життєвих обставинах для сприяння їх якнайшвидшому поверненню до нормальних умов життєдіяльності.
    Цей Центр став 23-м із діючих в Україні. На сьогодні такі центри вже працюють в АР Крим, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській областях та м. Севастополі.
    «На даний момент в Україні налічується 78 тис. сімей, де проживає близько 120 тис. дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах», - зазначив Юрій Павленко.
    «Наше завдання, щоб у 2007 році, кожна область була забезпечена соціально-психологічними закладами на 100%», - підкреслив Міністр.
    Необхідність створення центрів соціально-психологічної допомоги для різних категорій населення обумовлена виникненням цілого ряду несприятливих соціально-економічних факторів, які негативно вплинули на усі сфери життєдіяльності суспільства, позначилися на функціонуванні сім’ї та становищі дітей і молоді.
    Клієнтами даних центрів можуть бути молодь, жінки, одинокі чоловіки та жінки з дітьми, які перебувають у кризовій ситуації у зв’язку зі складними життєвими обставинами.
    Наразі в Київському міському центрі соціально-психологічної допомоги вже проживає одна родина (мати і 2 неповнолітні дитини) та 4 особи з числа дітей сиріт, які повернулися з місць позбавлення волі.
    Унікальність створення даних закладів в Україні полягає в тому, що саме з державного бюджету було виділено кошти на створення даних закладів та облаштування.
    Незважаючи на короткий термін існування центрів соціально-психологічної допомоги, вони підтверджують ефективність. Так у 2005 році біло надано допомогу 694 особам, з них позитивного результату досягнуто у 75% клієнтів.
    Протягом I півріччя 2006 року допомогу отримало 370 осіб, з яких позитивного результату досягнуто у 42%.
    У 2007 році планується відкрити ще 3 центри соціально-психологічної допомоги на 51 місце, загальна кількість становитиме 468 місць, що дасть можливість за рік надати допомогу 1872 особам, як опинилися в складних життєвих обставинах.
    Адреса Всеукраїнського центру соціально-психологічної допомоги:
    02091, м. Київ, вул. Новодарницька, 26-б, тел. 566-15-48
    
    
    Президент України Віктор Ющенко високо оцінив роботу Мінсім'ямолодьспорту щодо захисту прав дітей
    08.11.2006
    []
    
    
    7 листопада 2006 року Президент України Віктор Ющенко на Рівненщині взяв участь у відкритті експериментального майданчика «Дитяче містечко» в селі Олександрія.
    У своєму вітальному слові Глава держави підкреслив, що влада усвідомлює свою відповідальність за долю десятків тисяч дітей, позбавлених батьківської опіки. Саме тому, наголосив він, одним з пріоритетів соціальної політики нашої держави залишається всебічна підтримка цієї сфери – йдеться зокрема про дитячі будинки сімейного типу та родини, які беруть на виховання сиріт. «Наша мета – наблизити таких дітей до родин, суспільства, дати їм можливість не бути відірваними від суспільства», – сказав Віктор Ющенко.
    Говорячи про новостворений дитячий майданчик, Президент назвав його хорошим прикладом того, як треба переходити від старої школи виховання – системи інтернатів – до нової сучасної моделі. «Сьогодні, коли радикально змінюється політика держави в цьому питанні, мати такий приклад – велика честь для області, громади», – зазначив Віктор Ющенко.
    Президент високо оцінив роботу місцевої влади, яка за обмежених фінансових ресурсів продемонструвала «злагоджену роботу та розуміння пріоритетів» у реалізації проекту. Останнім часом, зауважив Президент, ситуація з вирішенням питання сиріт та безпритульних змінилася на краще. Він особливо відзначив роботу в цьому напрямку Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту.
    Глава держави, крім того, позитивно оцінив концепцію новозбудованого майданчика – він поєднує 5-7 ключових проектів всебічного розвитку дитини, зокрема дошкільну та прикладну підготовку, сімейне виховання, загальноосвітню школу. В останній діти з прийомних сімей навчатимуться разом з однолітками із сусідніх сел.
    Після церемонії відкриття Віктор Ющенко оглянув інфраструктуру «Дитячого містечка» та вручив ключі від квартир новим мешканцям дитячого будинку сімейного типу.
    Після цього Президент також ознайомився з роботою Рівненського обласного центру соціальної зайнятості, розташованого на території містечка.
    Довідково:
    Експериментальний майданчик «Дитяче містечко» – перший соціально-реабілітаційний центр для дітей-сиріт та безпритульних дітей подібного типу в Україні. У 2006 році на реконструкцію було виділено 4,3 млн.грн., з яких 1,5 млн.грн. вже освоєно. У перепрофільованому спальному корпусі на 200 місць розміститься 8 квартир дитячих будинків сімейного типу, а на базі двох спальних корпусів (50 місць кожен) буде створено інтернатні установи системи освіти. До складу «Дитячого містечка» увійдуть загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів, реабілітаційно-кризовий центр для безпритульних дітей. Планується також створення центру практичної психології та соціальної роботи, психолого-медико-педагогічної консультації, соціальної допомоги.
    
    
    Триває обговорення оптимальних законодавчих шляхів для ратифікації Гаазької Конвенції з питань міждержавного усиновлення
    08.11.2006
    []
    7 листопада 2006 року 2006 року заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Тетяна Кондратюк взяла участь у круглому столі «Обговорення законопроектів про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення та внесення змін до законодавчих актів України в зв’язку з приєднанням до цієї Конвенції».
    Гаазька Конвенція про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення закріплює пріоритет національного усиновлення та влаштування дитини в сім’ю в країні походження, встановлює вимоги до держав-реципієнтів, визначає правила взаємодії державних органів заінтересованих у питаннях міждержавного усиновлення країн, але при цьому держави самі встановлюють процесуальні та інші особливості міждержавного всиновлення.
    «Конвенція про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення спрямована насамперед на захист інтересів дітей. Дуже важливо, що документ містить гарантії у плані запобігання жорстокому поводженню з дітьми, включаючи викрадення, продаж чи торгівлю ними», - зазначила Тетяна Кондратюк.
    «Ми як профільне Міністерство, на яке покладено функцію захисту прав дітей і розробку державної політики у цій сфері, вважаємо за потрібне для всіх органів державної влади докласти максимум зусиль для ратифікації Гаазької Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення», - підкреслила заступник Міністра.
    На сьогодні до документу вже приєдналося 69 країн світу, ще в трьох - США, Російській Федерації та Ірландії проводиться діяльність з адаптації законодавства до вимог Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення.
    Засідання проходило за ініціативи Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради під головуванням голови Комітету народного депутата України Миколи Томенка і за участі народних депутатів України, представників органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості.
    
    Halyna Hudz
    Communication Manager
    
    
    EveryChild Ukraine
    3 Lastovskogo St., office 2
    01011, Kyiv
    UKRAINE
    
    Tel: +380 44 285 75 82
    Tel: +380 44 537 22 94
    Fax: +380 44 285 75 82
    Web: www.everychild.org.ua


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати