Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Cтановлення українського громадянського суспільства

23 листопада, 2006 р.

    *** Центр філантропії, Інститут місцевої демократії, Ініціативний консорціум громадського проекту „Україна – це ми” в рамках серії брифінгів: «Чи зможе громадянське суспільство стати необхідним елементом щоденного життя українців?» 21 листопада провели чергову презентацію досліджень стану та перспектив розвитку українського громадянського суспільства.
    
    В брифінгу взяли участь:
    Сурмін Юрій - Заступник директора Інституту проблем державного управління та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України, начальник Центру соціальних досліджень і моніторингу, доктор соціологічних наук;
    Рубцов Валерій - Директор Інституту місцевої демократії, Академік Муніципальної Академії, кандидат технічних наук;
    Куц Світлана - Президент Центру філантропії, національний експерт проекту Сівікус з питань громадянського суспільства;
    Шестакова Алла – Координатор Ініціативного консорціуму НГО „Україна – це ми”.
    
    Мета цього заходу - в день річниці Майдану привернути увагу до ролі та значення громадянського суспільства та практичних аспектів підтримки його державою.
    
    Індекс громадянського суспільства (Проект СІВІКУС) дозволив виявити, що в Україні такі структурні проблеми як неефективна система державного управління, непримирима партійна конкуренція та широко поширена корупція, залишаються проблемами сьогодення. Ці проблеми впливають на політизацію та розділ у громадянському суспільстві, яке значною мірою залежить від іноземних донорів та відірване від населення, та яке стикається з фактами корупційної поведінки та з законодавчою нестабільністю.
    
    Учасники заходу відзначили, що „очарування та розчарування - ознака політичних недолітків”, а явище Майдану призвело до зламу тільки однієї складової тоталітарної ментальності – суспільного страху перед владою. Питанням залишається: „Чи потрібен новий Майдан для зламу політичного споживацтва, як ще однієї складової тоталітарної ментальності?”, що є необхідним для справді впливового громадянського суспільства.
    
    Було відзначено, що громадянське суспільство – це організоване суспільство, це інструмент переходу від тоталітаризму до демократії. Подолання тоталітаризму означає роздержавлення основних сфер суспільного життя й переведення його на рейки самоорганізації.
    
    Українські громадяни мало обізнані в тім, що організації громадянського суспільства можуть допомагати у вирішенні суспільних та соціальних проблем шляхом надання соціальних та громадських послуг. Влада не використовує потенціал організацій громадянського суспільства задля вирішення гострих наболілих соціально-економічних проблем.
    
    Подальший розвиток і зміцнення громадянського суспільства в Україні є необхідним, щоб забезпечити мир і соціальну злагоду, наростаючу динаміку структурних реформ і піднесення конструктивної активності кожного свідомого громадянина, забезпечення високого рівня соціального захисту населення, дисципліни й чіткості духовних орієнтацій.
    Щоб стати двигуном позитивних змін в Україні, громадянське суспільство має зменшити рівень своєї зовнішньої залежності – чи то від міжнародних донорів, чи від політиків і олігархів. Для цього необхідно закінчувати із владною монополією на суспільні ресурси, що сформувалась у попередні періоди історії.
    Щоб завоювати авторитет у суспільства, отримати серйозне ставлення органів влади, механізми для участі у виробленні політики та наданні послуг, українському громадянському суспільству потрібна широка громадянська підтримка, фінансова і політична незалежність, потужний організаційний потенціал та дух внутрішньосекторної солідарності. Організаціям громадянського суспільства потрібно активно виходити в маси, які сьогодні демонструють високий рівень готовності до громадянської дії, та укріплювати базу соціальної підтримки.
    
    Під час заходу було презентовано розроблені в рамках IV Всесвітнього форуму українців документи „Дороговкази становлення українського громадянського суспільства” (громадська концепція) та „План саморозвитку українського громадянського суспільства”, в яких були встановлені кількісні показники, яких має досягти українське громадянське суспільство у найближчі 5 років.
    
    Контакти:
    Тел.: (044) 425-23-29, 231-26-77.
    М.тел.: 8-050-386-54-34.
    E-ml: office@philanthropy.org.ua, universy@i.com.ua.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати