Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Чи потрібен уповноважений з прав дитини Україні?

23 листопада, 2006 р.

    *** За результатами Міжнародної конференції «Досвід інституту уповноваженого з прав дитини: перспективи для України», що відбулась в м. Києві 11-12 жовтня 2006 року, для громадськості підготовано підсумковий документ.
    
    Захід, був ініційований громадськими організаціями ВГО «Жіночий консорціум України”, МО „Дитячий культурно-просвітницький центр”, Фундація «Захист прав дитини», відбувся за фінансової підтримки міжнародного фонду „Відродження”, інформаційної підтримки Українського освітнього центру реформ та сприяння Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
    
    Конференція мала на меті ознайомити учасників та учасниць з існуючими моделями незалежних Інститутів з питань захисту прав дітей та визначити доцільність створення відповідного інституту в Україні.
    
    Досвід іноземних країн представляли члени Європейської мережі уповноважених з прав дітей, а саме: Джордж Моcхос, Заступник уповноваженого з прав людини в Греції та Голова Європейської мережі уповноважених з прав дитини; Діана Шміт, Директор Латвійського бюро з прав людини; Риманте Шалашявичюте, Контролер з питань захисту прав дітей Литви; Олексій Головань, Уповноважений з питань захисту дітей м. Москви (Російська Федерація); Єва Совінська, Уповноважена з прав дитини в Польщі; а також інші експерти та представники державних та неурядових організацій, в тому числі з Азербайджану, Казахстану та Білорусії.
    
    Вітальним словом конференцію відкрили Мартинюк А.І., Перший заступник Голови ВРУ, і пан Іліас Фотопулос, Тимчасово Повірений у справах Греції в Україні.
    
    У заході взяли участь: Самойлик К.С., Голова Комітету ВРУ з питань освіти і науки, народні депутати України - Сушкевич В.М., Григорович Л.С., Стасів Л.В., Павленко Е.І; Карпачова Н.І., Уповноважений ВРУ з прав людини, Зварич Р.М., міністр юстиції України, Алан Скурбаті, радник ООН з прав людини, Джеремі Хартлі, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні, та інші народні депутати України, представники секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, відповідних міністерств, органів державної влади, наукових кіл, міжнародних та громадських організацій, що працюють в інтересах дітей.
    
    Під час заходу всі бажаючі змогли досить відверто і відкрито обговорити різні точки зору щодо цього Інституту загалом, та зокрема щодо можливості його створення в Україні. Серед іншого, учасники конференції підкреслили наступні позиції, що відповідають потребам України в сфері захисту прав дітей:
    1/ створити окремий незалежний інститут уповноваженого з прав дитини;
    2/ створити незалежний інститут уповноваженого з прав дитини в структурі існуючого Уповноваженого з прав людини, що підсилить контроль за дотриманням прав дітей та забезпечення їх інтересів;
    3/ існуюча модель Уповноваженого з прав людини, що передбачає в своєму складі роботу дітей як громадських представників з дитячих питань, цілком задовольняє потреби дітей щодо дотримання їх прав та забезпечення їх інтересів.
    
    Відмінність цих позицій обумовлює подальше, більш глибоке вивчення питання створення інституту уповноваженого з прав дитини в Україні. Саме над цим працюватимуть в найближчому часі ініціатори конференції зі своїми партнерами, зокрема, спираючись на підсумковий документ, підтриманий більшістю, учасників конференції, який відображає думку широкої громади, яка працює в інтересах дітей в Україні та за її межами.
    
    Додатки:
    1/ Підсумковий документ міжнародної конференції «Досвід інституту Уповноваженого з прав дитини: перспективи для України»
    2/ Матеріали конференції.
    
    
    Автор : ВГО "Жіночий консорціум України"


Чи підтримуєте ви приватизацію сільгоспземель?
Так
Ні
Треба подовжити мораторій