Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Чи потрібен уповноважений з прав дитини Україні?

23 листопада, 2006 р.

    *** За результатами Міжнародної конференції «Досвід інституту уповноваженого з прав дитини: перспективи для України», що відбулась в м. Києві 11-12 жовтня 2006 року, для громадськості підготовано підсумковий документ.
    
    Захід, був ініційований громадськими організаціями ВГО «Жіночий консорціум України”, МО „Дитячий культурно-просвітницький центр”, Фундація «Захист прав дитини», відбувся за фінансової підтримки міжнародного фонду „Відродження”, інформаційної підтримки Українського освітнього центру реформ та сприяння Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
    
    Конференція мала на меті ознайомити учасників та учасниць з існуючими моделями незалежних Інститутів з питань захисту прав дітей та визначити доцільність створення відповідного інституту в Україні.
    
    Досвід іноземних країн представляли члени Європейської мережі уповноважених з прав дітей, а саме: Джордж Моcхос, Заступник уповноваженого з прав людини в Греції та Голова Європейської мережі уповноважених з прав дитини; Діана Шміт, Директор Латвійського бюро з прав людини; Риманте Шалашявичюте, Контролер з питань захисту прав дітей Литви; Олексій Головань, Уповноважений з питань захисту дітей м. Москви (Російська Федерація); Єва Совінська, Уповноважена з прав дитини в Польщі; а також інші експерти та представники державних та неурядових організацій, в тому числі з Азербайджану, Казахстану та Білорусії.
    
    Вітальним словом конференцію відкрили Мартинюк А.І., Перший заступник Голови ВРУ, і пан Іліас Фотопулос, Тимчасово Повірений у справах Греції в Україні.
    
    У заході взяли участь: Самойлик К.С., Голова Комітету ВРУ з питань освіти і науки, народні депутати України - Сушкевич В.М., Григорович Л.С., Стасів Л.В., Павленко Е.І; Карпачова Н.І., Уповноважений ВРУ з прав людини, Зварич Р.М., міністр юстиції України, Алан Скурбаті, радник ООН з прав людини, Джеремі Хартлі, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні, та інші народні депутати України, представники секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, відповідних міністерств, органів державної влади, наукових кіл, міжнародних та громадських організацій, що працюють в інтересах дітей.
    
    Під час заходу всі бажаючі змогли досить відверто і відкрито обговорити різні точки зору щодо цього Інституту загалом, та зокрема щодо можливості його створення в Україні. Серед іншого, учасники конференції підкреслили наступні позиції, що відповідають потребам України в сфері захисту прав дітей:
    1/ створити окремий незалежний інститут уповноваженого з прав дитини;
    2/ створити незалежний інститут уповноваженого з прав дитини в структурі існуючого Уповноваженого з прав людини, що підсилить контроль за дотриманням прав дітей та забезпечення їх інтересів;
    3/ існуюча модель Уповноваженого з прав людини, що передбачає в своєму складі роботу дітей як громадських представників з дитячих питань, цілком задовольняє потреби дітей щодо дотримання їх прав та забезпечення їх інтересів.
    
    Відмінність цих позицій обумовлює подальше, більш глибоке вивчення питання створення інституту уповноваженого з прав дитини в Україні. Саме над цим працюватимуть в найближчому часі ініціатори конференції зі своїми партнерами, зокрема, спираючись на підсумковий документ, підтриманий більшістю, учасників конференції, який відображає думку широкої громади, яка працює в інтересах дітей в Україні та за її межами.
    
    Додатки:
    1/ Підсумковий документ міжнародної конференції «Досвід інституту Уповноваженого з прав дитини: перспективи для України»
    2/ Матеріали конференції.
    
    
    Автор : ВГО "Жіночий консорціум України"


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю