Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Громадські організації сприяють інформуванню населення про СОТ

24 листопада, 2006 р.

    *** В Донецьку відбулись громадські слухання "Вступ України до Світової організації торгівлі (СОТ): проблеми та перспективи", за участю голови Донецької облдержадміністрації, представників Міністерства економіки та Мінпромполітики України. За результатами слухань були прийняті рекомендації, вироблені профільним комітетом Громадської ради та Експертною групою при Донецькій ОДА, згідно яких органам влади і громадським організаціям рекомендовано посилити роботу щодо інформування населення про наслідки вступу України до СОТ.
    
    В громадських слуханнях, що були організовані на виконання окремого доручення Прем'єр-міністра України від 18.08.06 № 29584/0/1-06 за результатами робочої поїздки до Донецької області 12 серпня 2006 року, взяли участь голова Донецької облдержадміністрації Логвиненко В.І., заступник голови облдержадміністрації Третяк О.Л., представники місцевих органів виконавчої влади, представники обласних громадських організацій, голови місцевих громадських рад (колегій), представники Європейської Бізнес Асоціації, промислового та агропромислового комплексів, а також представники засобів масової інформації.
    За словами В.І. Логвиненка, "Оскільки Донецька область за обсягами експорту товарів посідає перше місце в Україні, з якої 80% продукції експортується (22,7% загального обсягу експорту), то вступ до СОТ, як найбільш важливий крок інтеграції до світової та європейської економічної спільноти, повинен позитивно позначитись на стані економіки області". Учасники слухань заслухали та обговорили доповіді директора департаменту співробітництва з СОТ Мінекономіки України В.А. Цимбала, начальника відділу співробітництва з міжнародними організаціями та СОТ департаменту зовнішньоекономіч-них зв’язків Міністерства промислової політики України О.О. Шубіна та завідувача кафедри міжнародної економіки Донецького національного університету Ю.В. Макогона.
    
    Проект Рекомендацій громадських слухань представив координатор Комітету з питань освіти та євроінтеграції Громадської ради при Донецькій ОДА С.І. Штукарін. Він відзначив, що рекомендації були розроблені членами Експертної групи при Донецькій ОДА спільно з Комітетом Громадської ради та учасниками Громадської коаліції "Донбас Європейський" та подякував всіх експертів, що залучились до цієї роботи. Учасники слухань ухвалили Рекомендації (додаються) майже одноголосно.
    
    Координатор Громадської коаліції "Донбас Європейський" запропонував сприяння у реалізації затверджених громадськими слуханнями Рекомендацій. Зокрема, на виконання рекомендацій (п. 2.2.), Коаліція просить заклади освіти та організації, що здійснюють інформаційно-просвітницьку діяльність, повідомити про існуючі та заплановані навчальні та тренінгові курси з питань зовнішньоекономічної діяльності в умовах системи СОТ, а також про можливість адаптації цих курсів до різних цільових аудиторій (державних службовців, працівників органів самоврядування, підприємств та організацій).
    
    Згідно п. 2.4. рекомендацій громадських слухань, Донецькій ОДА запропоновано провести громадські слухання з питань членства в СОТ в усіх містах і районах області за участю представників органів влади, наукових установ та громадських організацій. Учасникам Громадської коаліції, що планують заходи інформаційного характеру в містах і районах області, пропонується включити до порядку денного питання членства України в СОТ, з інформуванням та запрошенням представників ОДА (e-пошта: foreigntrade@skif.net).
    
    Зі свого боку, Коаліція пропонує усім бажаючим отримати інформаційно-методичні та демонстраційні матеріали щодо членства України в СОТ. Зокрема, якісний DVD-фільм, переданий Європейською програмою Міжнародного фонду "Відродження" – "Україна і СОТ: кроки назустріч". Фільм 2005 року, виробництво Українського освітнього центру реформ на замовлення Українського центру міжнародної інтеграції. В разі нагальної потреби, Учасники Коаліції можуть безкоштовно отримати мультимедійне обладнання для демонстрації фільму. Зацікавлені організації запрошуються до обговорення планів співпраці щодо створення першого в області інформаційно-консультаційного пункту з питань СОТ, згідно п. 2.3. рекомендацій громадських слухань (e-пошта: europa.don@gmail.com).
    
    
    Джерело : Громадська коаліція в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції "Донбас європейський"


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю