Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Міжнародні аспекти українського громадянського суспільства

27 листопада, 2006 р.

    *** 29 листопада у Києві відбудеться чергова презентація досліджень стану та перспектив розвитку українського громадянського суспільства.
    
    Організатори:
    Ініціативний консорціум громадського проекту „Україна – це ми”, Центр філантропії, Інститут місцевої демократії.
    
    В брифінгу візьмуть участь:
    Шокало Олександр – Голова Всеукраїнської громадської організації „Українська Взаємодопомога”, Голова Міжнародної громадської організації українців від України „Четверта Хвиля”;
    Рябенко Валерій – Голова Секретаріату ВГО „Українська Взаємодопомога”, Виконавчий директор Міжнародної громадської організації українців „Четверта Хвиля”, кандидат філософських наук;
    Куц Світлана - Президент Центру філантропії, національний експерт проекту Сівікус з питань громадянського суспільства;
    Рубцов Валерій - Директор Інституту місцевої демократії, Академік Муніципальної Академії, кандидат технічних наук;
    Шестакова Алла – Координатор Ініціативного консорціуму НГО „Україна – це ми”.
    
    В добу інформаційного суспільства і глобалізаційних процесів особливу увагу привертають взаємовпливи суб’єктів світового суспільства, зокрема міжнародна взаємодія суб’єктів громадянського суспільства.
    
    Особливістю українського громадянського суспільства, історії, сучасного стану і перспектив розвитку є його закордонна складова. Її історія нараховує, принаймні, від 100 до 120-140 років, але не дивлячись на це, не лише для більшості громадян України, але й для більшості вітчизняних фахівців, які досліджують громадянське суспільство і намагаються реалізувати в його межах певні практичні програми і проекти, вона є абсолютно невідомим, невизнаним та неосвоєним полем.
    
    Водночас протягом періоду незалежності України закордонна складова українського громадянського суспільства набула нових якостей, які мають вирішальне значення не лише для науково-теоретичного вивчення українського третього сектору, але й для стратегічного і тактичного програмування й планування його цілеспрямованого розвитку.
    
    Закордонне громадянське суспільство протягом довгих років підтримувало «вогник» національно-визвольного та демократичного руху, показувало кращі зразки благодійництва та служіння громаді, слугувало містком між світом демократичних цінностей та похмурою радянською дійсністю.
    
    Сучасні особливості українського громадянського суспільства і його взаємодії з вітчизняними, закордонними і міжнародними державними, діловими і громадськими структурами створюють низку проблем: економічних, соціальних, правових, освітньо-виховних, етно-культурницьких, інформаційних і навіть світоглядно-моральних.
    
    Під час заходу буде презентовано розроблені в рамках IV Всесвітнього форуму українців документи „Дороговкази становлення українського громадянського суспільства” (громадська концепція) та „План саморозвитку українського громадянського суспільства”. Учасники отримають СД з матеріалами.
    
    Брифінг буде відбуватися 29 листопада 2006 року о 12.30 за за адресою: м.Київ, вул.Б.Хмельницького, 8/16 (Укрінформ), біля ст. м. «Театральна». Реєстрація: о 12.00.
    
    Для участі слід попередньо повідомити організаторів за наведеними нижче контактами.
    
    Контакти для акредитації та довідок:
    Тел.: (044) 425-23-29, 231-26-77.
    М.тел.: 8-050-386-54-34.
    E-ml: universy@i.com.ua.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю