Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Вирішення локальних проблем: успішні кроки місцевих ініціатив

27 листопада, 2006 р.

    *** Протягом цього року на базі Херсонської обласної організації Комітету виборців України працював Ресурсний центр територіальних громад, головним завданням якого була допомога громаді у вирішенні тих питань, які можуть бути розв’язані самою громадою, або у співробітництві з владою.
    
    У рамках проекту було проведено вивчення проблем територіальних громад Херсонської області шляхом моніторингу преси та 4 фокус-груп. Саме на основі цих досліджень і будувалась вся робота ресурсного центру.
    
    Для реалізації проекту були відібрані активні громадяни, які представляли громадські організації та ініціативні групи – всього більше 50 чоловік, що представляли більш як 20 громадських організацій та ініціативних груп. Відібрані активісти взяли участь у конкурсі проектів на отримання міні-грантів «Сила влади у підтримці громади». Але перед тим вони пройшли навчання на двох дводенних семінарах, де ознайомилися з основами місцевого самоврядування, можливостями третього сектору у вирішенні локальних проблем, дізналися про секрети фандрейзингу, навчилися писати проекти та складати бюджети.
    
    На конкурс було подано десять проектів, які спрямовані на розв’язання нагальних питань у житті громади. Але конкурсна комісія, до якої увійшли шановні, досвідчені громадські діячі та депутати місцевих рад, обрала 4-х переможців. Ними стали проекти: «Хто у домі хазяїн?» (ХМГО „Безпосереднє народовладдя”), «Депутат місцевої ради – виразник інтересів громади» (Районна спілка інвалідів «Оріон», Нижні Сірогози), «Прогноївська Січ – школа виховання на козацьких засадах» (ММО «Молода Січ», Каховка), «Увага! Сесія або екстерн для депутатів» (ініціативна група херсонської молоді). Наразі можна з упевненістю сказати, що проекти успішно реалізовані.
    
    20 листопада у медіа-клубі «Південь» відбувся круглий стіл «Механізми вирішення локальних проблем», на якому зібралися представники громадських організацій, депутати, активісти, щоб підвести підсумки роботи, розповісти про досвід у виконанні поставлених задач, про наслідки проектів та можливості, які відкрилися після його реалізації. А також на круглому столі були обговорені подальші перспективи співробітництва НУО та влади щодо підвищення ролі громадськості у вирішенні проблем територіальних громад, і взагалі впливу третього сектору на суспільно-політичне життя на Херсонщині.
    
    Проект реалізується в рамках програми «Громадянські ініціативи у Східній Європі», Фонду ім. Стефана Баторія, що фінансується з коштів Фонду Форда.
    
    Джерело : ХОО КВУ


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю