Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Рольові ігри сприяють підвищенню кваліфікації держслужбовців у сфері європейської інтеграції

30 листопада, 2006 р.

    *** У рамках тематичного постійно діючого семінару "Основні напрямки здійснення європейської і євроатлантичної інтеграції" в Донецькому обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації держслужбовців відбулась рольова гра "Європейський вибір України".
    
    В умовах реалізації Державної програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції постає питання про адекватні сучасним умовам методики викладання.
    
    Рольова гра "Європейський вибір України" була розроблена Центром політологічних досліджень та Донецькою обласною молодіжною організацією "Євроклуб" на основі досвіду проведення рольових ігор "Формування майбутнього Європи", які проводились по всій Україні тренерами, підготовленими в рамках проекту за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження" та Фонду Конрада Аденауера. В пілотному варіанті гра була запропонована на початку листопада в рамках семінару Фонду Конрада Аденауера в Донецьку. В пілотній грі участь взяли представники Конфедерації вільних профспілок України, які залишились задоволені інноваційною методикою. В свою чергу, пілотування дозволило удосконалити саму гру, яка за змістом найбільше відповідає сучасним обставинам в процесі європейської інтеграції України. Як зазначив Сергій Штукарін, розробник гри, "Створити нашу власну гру дозволив досвід участі в навчальному візиті до Німеччини і Франції та відповідних тренінгах, організованих Фондом Конрада Аденауера та Фондом "Відродження". До того, ми користувались німецькою методикою і стандартною матрицею рольової гри, яка, нажаль, не зовсім підходить до сучасних обставин в Європейському Союзі – через нератифікацію Конституції, і яка не дозволяла відтворити внутрішні процеси в Україні, пов’язані з реалізацією європейського вибору".
    
    Донецький обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пропонує тематичний постійно діючий семінар "Основні напрями здійснення європейської і євроатлантичної інтеграції" спеціалістам з питань європейської та євроатлантичної інтеграції міських рад, райдержадміністрації, районних рад і райадміністрацій у містах (зазвичай, це начальники або спеціалісти управлінь та відділів економіки) вже давно, однак рольова гра в його рамках була проведена вперше.
    
    Основні блоки рольової гри: Історія та динаміка відносин між Україною та ЄС, Переваги та недоліки вступу України до ЄС, Виконання Копенгагенських критеріїв як передумова членства в ЄС, Стан виконання Копенгагенських критеріїв Україною, Політика сусідства і необхідність її перегляду – дозволяють охопити весь спектр питань двосторонніх відносин і реалізації європейського вибору України. Учасники гри, які отримали ролі умовних учасників переговорного процесу між Україною та ЄС: уряду, різноманітних інтересів (профспілок, неурядових організацій) та бізнес лобі, швидко "вжились" в ролі представників відповідних груп з української та європейської сторони. Як і в реальній ситуації, в українській групі бракувало єдності, тому перед європейською стороною презентувалася не узгоджена позиція, а одна з радикальних. Європейська сторона, натомість, була більше стурбована ситуацією в самій Європі, тому намагалась "відкупитися" додатковими програмами технічної допомоги.
    
    Надзвичайно висока віддача від активних методів навчання, на відміну від традиційного лекційно-семінарського підходу є запорукою ефективності та високої віддачі від діяльності з підвищення кваліфікації різних цільових аудиторій, зокрема, держслужбовців, у сфері європейської інтеграції. Центр політологічних досліджень, спільно з Донецькою обласною молодіжною організацією "Євроклуб" та іншими учасниками Громадської коаліції "Донбас Європейський" розробляє серію спеціалізованих рольових ігор та тематичних тренінгів для вчителів шкіл та викладачів навчальних закладів, активістів громадських організацій, політичних партій та молодих державних службовців і запрошує до співпраці донорів та представників установ і організацій, що зацікавлені брати участь в подібних заходах.
    
    
    Автор : Громадська коаліція "Донбас Європейський"
    
    
    Пов'язані теми :
    - Громада та влада
    - Освіта та навчання


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю