Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Станція призначення - Життя

4 грудня, 2006 р.

    *** До Міжнародного дня боротьби за скасування рабства ХОГЦ „Чоловіки проти насильства” приурочив низку інформаційно-просвітницьких заходів.
    
    29 - 30 листопада у Херсонському політехнічному коледжі, Херсонському кооперативному коледжі та Херсонському медичному коледжі досвідченими психологами і консультантами був здійснений показ фільму „Станція призначення - Життя”, присвячений проблемі торгівлі людьми і проведене його обговорення.
    
    1 грудня у Херсонському професійному ліцеї сфери послуг була проведена групова дискусія „Рабства не повинно бути ”, у ході якої, учасники дійшли висновку, що тільки об’єднанням зусиль громадських організацій та всіх цільових груп суспільства, і за допомогою інформаційно-просвітницької роботи можна попередити торгівлю людьми. У Херсонському державному аграрному університеті пройшла дискусія про проблему торгівлі людьми і були розповсюджені інформаційні матеріали серед студентської молоді.
    
    2 грудня 2006 року у місті Херсоні - на вулицях Суворова та на розі вулиць Миру і Кулика (район Дніпровського ринку) була проведена соціальна акція, присвячена Міжнародному дню боротьби за скасування рабства. У ході акції з допомогою волонтерів центру буде проведена інформаційно-просвітницька робота з питань протидії торгівлі людьми в Україні та боротьби з цим явищем. Просвітницька кампанія супроводжуватиметься поширенням буклетів, у яких подано інформацію для тих, хто збирається на роботу за кордон та для тих, хто вже опинився у скрутній ситуації за межами України.
    
    Молодь Херсону приєдналася до акцій і висловити свій протест проти рабства. Найбільш активні з них протягом 5 хвилин тримали виготовлені волонтерами плакати з надписами „Торгівлі людьми – злочин”, „Людина – не товар!”, „Скажемо рабству – НІ!”, „Не стань жертвою сучасної работоргівлі!” тощо.
    
    2 грудня 1949 року Генеральна асамблея ООН прийняла конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Сучасна работоргівля це не тільки досі існуюче використання рабської праці, різновидом сучасного рабства став продаж жінок і дітей на ринку сексуальних послуг. В опублікованому Центром ООН з запобігання міжнародних злочинів списку країн-постачальників рабів Україна посідає перші місця. За даними ОБСЄ, після розпаду СРСР в публічні будинки Європи було продано близько 10 мільйонів жительок СНД.
    
    У Херсонській області з метою створення механізмів, спрямованих на зменшення ризику для людей, що потрапили у ситуацію рабства та сприяння працевлаштуванню молоді й поліпшення довгострокової реінтеграції дітей налагоджено співпрацю громадських центрів „Чоловіки проти насильства” та „Успішна жінка” з державними соціальними службами, освітніми закладами, центрами зайнятості. Вирішення цієї проблеми ускладнюється таким фактором, що на державному рівні не існує центру, який би спеціалізувався лише на допомозі окремим цільовим групам суспільства, потерпілим від торгівлі.
    
    Продаж громадян України за межи держави це лише один бік проблеми, існує й інший – внутрішнє рабство. І з 13 січня 2006 року Верховною Радою внесено зміни до Закону, який передбачає покарання за нього. Легше запобігти злочину, аніж потім вириватись з тенет рабства, тому метою акції стане формування суспільної думки щодо запобігання торгівлі людьми та залучення широкої громадськості до активних дій у боротьбі з цим явищем.
    
    „Досить багато людей, незалежно від свого соціального стану, можуть стати жертвами насильства. Тим часом законодавство гарантує кожній особистості широкі права та свободи й захист від їх порушень. Кожен має право знати, що є організації, які можуть допомогти, якщо сталося щось протиправне. Проінформувати широку громадськість про проблему торгівлі людьми - це і є основна мета нашої діяльності, і акції, зокрема ”.- зазначив голова правління ХОГЦ „ Чоловіки проти насильства ” Дмитро Федорінов під час проведення круглого столу в аграрному університеті.
    
    Автор : Центр "Чоловіки проти насильства"


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати