Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Мін'юст відмовляється реєструвати громадські організації, бо чекає хабарів?

5 грудня, 2006 р.

    Міністерство юстиції систематично відмовляє громадянам в реєстрації громадських організацій.
    
    Про це заявили 5 грудня під час прес-конференції заявники у справі "Корецький та інші проти України", яка розглядається в Європейському суді з прав людини.
    
    До їх заяви також приєдналися юридичний представник в Європейському суді з прав людини Тарас Шевченко та інші громадяни, яким було безпідставно відмовлено у реєстрації громадських організацій.
    
    Позивачі вважають, що Мін'юст у якості підстав для відмови використовує "незаконні приводи", які згідно з законодавством не можуть бути причиною відмови в реєстрації громадської організації.
    
    Таким чином, громадські організації фактично опиняються поза законом, бо згідно зі ст. 27 Закону "Про об'єднання громадян" організація, якій відмовлено в легалізації, повинна бути розпущена, а участь у ній переслідується в адміністративному і кримінальному порядку, зазначають вони.
    
    Оскаржити дії Мін’юсту у судах не вдається, оскільки ті визнають дії Управління юстиції такими, що "не суперечать законодавству", наголошують позивачі.
    
    Судова тяганина у справі "Корецький та інші проти України" тягнеться з 2000 року.
    
    "Суспільству час усвідомити роль системи легалізації об'єднань громадян як засобу контролю держави над громадянським суспільством. Сьогодні ця система є атавізмом давно минулих часів. Вона може бути використана (і вочевидь використовується) не лише державними, а й тіньовими угрупуваннями для придушення небажаних об єднань громадян...", - йдеться в заяві учасників прес-конференції.
    
    Заявники повідомляють про створення правозахисної групи "Стаття 11", мета якої – моніторинг реалізації права на свободу мирних зборів і свободу об'єднання громадян в Україні (ст. 11 Європейської конвенції з прав людини).


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати