Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ініціатива введення мораторію на приватизацію майна культового призначення з держвласності

18 грудня, 2006 р.

    *** 15 грудня у Верховній Раді зареєстровано законопроект “Про внесення змін до деяких законів України” (щодо мораторію на приватизацію майна культового призначення, що перебуває у державній та комунальній власності), реєстр. № 2758, автори – народні депутати О.Турчинов, О.Боднар (фракція Блоку Юлії Тимошенко).
    
    Депутати виступили з ініціативою введення мораторію на приватизацію майна культового призначення, що перебуває у державній та комунальній власності
    
    Як зазначено у пояснювальній записці, метою розробки зазначеного законопроекту “є захист майнових прав релігійних організацій, культові будівлі і споруди яких раніше були експропрійовані державою і підлягають поверненню ним у власність відповідно до зобов’язань України перед Радою Європи”.
    
    З метою відновлення історичної справедливості та забезпечення проведення реституції раніше націоналізованого нерухомого майна колишнього культового призначення автори законопроекту пропонують Верховній Раді запровадити “мораторій на приватизацію/продаж будівель (споруд, приміщень) та їх окремих частин, які мали чи мають культове призначення, використовуються не за призначенням та знаходяться у державній чи комунальній власності”. Законопроект передбачає, що зазначене нерухоме майно може бути повернуто релігійним організаціям у власність відповідно до спеціального закону.
    
    Слід звернути увагу не те, що про необхідність запровадження такого мораторію і прийняття відповідного закону наголошували члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій на зустрічах з Головою Верховної Ради України О.Морозом (20 жовтня ц.р.), керівництвом парламентських фракцій Блоку Юлії Тимошенко (24 жовтня ц.р.) та Партії регіонів (30 листопада ц.р.), а також на зустрічі з експертами Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ у Міністерстві юстиції України (18 вересня ц.р.).
    
    Матеріали законопроекту
    
    
    
    Автор : Інститут релігійної свободи


Які політичні сили Київщини є найбільш близькими вам?
Батьківщина (Всеукраїнське об'єднання)
Голос (Політична партія)
Європейська Солідарність (політична партія)
Наш Край (політична партія)
Опозиційна платформа - За життя
Радикальна партія О.Ляшка
Слуга народу (політична партія)
Сила і Честь (Політична партія І. Смєшка)
Інша партія
Жодна партія не є близькою мені