Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Програма моніторингу діяльності місцевої влади для українських громадських організацій

18 грудня, 2006 р.

    Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин (НДІ) оголошує про початок нової програми моніторингу діяльності місцевої влади для українських громадських організацій. Українські громадські організації можуть надсилати c листи-запити, починаючи з 17 грудня 2006р. і до 3 січня 2007р.
    
    Мета програми
    
    Метою програми є підвищення прозорості прийняття рішень та підзвітності місцевої влади шляхом моніторингу діяльності органів влади громадськими організаціями.
    
    Ця програма призначена виключно для регіональних громадських організацій, які робитимуть внесок у розвиток громадянського суспільства та становлення верховенства права шляхом боротьби зі зловживаннями владою на місцевому рівні. Фінансування надаватиметься на ті проекти, де увага акцентуватиметься на широкому оприлюдненні результатів моніторингу та забезпеченні широкого доступу громадськості до цих даних, а також ті, що використовуватимуть результати свого моніторингу для розробки рекомендацій щодо покращення нормативної бази, спрямованої на підвищення прозорості діяльності уряду.
    
    Цілі конкретного проекту мають бути реалістичними та осяжними. Прийнятними є також проекти, що будуть першим кроком у вирішенні складної комплексної проблеми, якщо із заявки буде зрозуміло, як успішне завершення цього проекту прискорить вирішення більшої проблеми. Перевага надаватиметься проектам, що звертатимуться до проблеми, яка стосується ширших верств населення, радше ніж вирішуватимуть проблеми окремих громадян.
    
    Нижче подаються приклади видів діяльності, які можуть підпадати під спектр діяльності за даною програмою малих грантів:
    
    - кампанії, що сприятимуть кращій підзвітності органів місцевої влади у процесах прийняття рішень стосовно бюджету; сюди входить зокрема механізм нарахування та здійснення витрат місцевою владою щодо комунальних тарифів;
    - кампанії громадського впливу на посадовців, як призначених, так і на виборних посадах з метою підвищення їх підзвітності та дотримання законодавства та процедур такими чиновниками;
    - кампанії, спрямовані на висвітлення для громадськості інформації про процеси прийняття рішень;
    - кампанії, в рамках яких громадські організації використовуватимуть ЗМІ та свої власні публікації для того, щоб допомогти громадянам впливати на поведінку чиновників.
    
    Суми грантів
    
    Суми грантів в середньому коливатимуться в рамках 5,000-8,000 дол.США, але жодним чином не перевищуватимуть 12,000 дол.США. Діяльність за проектом має тривати максимум 6 місяців.
    
    Громадська організація підпадає під вимоги програми, якщо вона відповідає наступним критеріям:
    - має свідоцтво про реєстрацію громадської організації;
    - має довідку про присвоєння коду неприбутковості;
    - має банківський рахунок або ж можливість його відкрити протягом місяця.
    
    Процес подання заявок
    
    Надішліть нам лист-запит на одну або ж дві сторінки (короткий опис вашого проекту) з обгрунтуванням, чому саме ваш проект відповідає меті програми. Цей лист-запит має містити опис проблеми, яку ви плануєте вирішувати, а також інформацію про те, як ваш проект прискорить вирішення цієї проблеми. Крім цього, ви можете надати коротку інформацію про вашу громадську організацію.
    
    Листи надсилайте звичайною поштою на адресу:
    
    Національний Демократичний Інститут
    Програма для громадських організацій
    Проект «Моніторинг діяльності місцевої влади»
    вул.Пушкінська 45/2, офіс 28
    м.Київ 01004
    
    або ж електронною поштою на grants@ndi.kiev.ua до 3 січня 2007р. включно (листи, надіслані та датовані 3 січня будуть також прийняті до розгляду). Листи, обсяг яких перевищуватиме 2 сторінки, не розглядатимуться.
    
    На цій стадії програми не потрібно надсилати жодних додаткових документів, як от: свідоцтво про реєстрацію вашої організації і т.ін. Лист-запит може бути написаний як українською, так і російською мовою. Організаціям, чиї проекти відповідатимуть вищезазначеним вимогам, буде запропоновано заповнити більш детальні заявки, що міститимуть повнішу інформацію як про проект, так і про діяльність організації.
    
    Із запитаннями щодо програми звертайтесь до керівника програм для громадських організацій п.Олени Боцко за номером (044) 531-1350.
    
    Джерело : Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин (НДІ)


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю