Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Міністерство юстиції виносить на громадське обговорення нову редакцію закону «Про інформацію»

15 січня, 2007 р.

    Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, законопроект розроблений Міністерством юстиції України з урахуванням Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи від 5 жовтня 2005 року, в якій ПАРЄ закликає Україну розсекретити всі офіційні документи, що були закриті для загального доступу з порушенням законодавства. У цій же резолюції ПАРЄ наголошує на необхідності дотримуватися статті 34 Конституції України стосовно свободи інформації.
    
    З урахуванням цього, проект закону містить норму, яка заборонятиме органам державної влади та місцевого самоврядування самостійно визначати режим доступу до інформації, яка їм належить, включаючи режим конфіденційності.
    
    Важливим нововведенням є також спрощення процедури оформлення запитів на інформацію до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Законопроект, зокрема, пропонує чітке врегулювання режиму доступу до інформації.
    
    Чинний закон «Про інформацію», наголосив Міністр юстиції, не дає відповідей на ці питання. Найбільші труднощі на сьогодні виникають у сфері доступу громадян до інформації, якою володіють органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Свідченням цього є скарги громадян на відмову у задоволенні запитів. Недосконалим є також механізм надання інформації за запитами.
    
    Нова редакція закону «Про інформацію» загалом складається з 8 розділів і визначає наступні положення: режим доступу до інформації; порядок отримання інформації за запитами; оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади і органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності; питання охорони інформації; відповідальності за порушення законодавства про інформацію тощо.
    
    Джерело:www.minjust.gov.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю