Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Уповноважений заявити...

5 лютого, 2007 р.

    Чотирнадцять правозахисних організацій Одещини підтримали кандидатуру голови Української гельсінської спілки з прав людини, члена правління міжнародного товариства «Меморіал» Євгена Захарова на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Як повідомив на прес-конференції голова правління одеської правозахисної групи «Верітас» Андрій Толопіло, за Захарова — більше 10 відсотків від всієї кількості всіх громадських організацій, що діють у регіоні (не лише правозахисних).
    
    Голова «Верітаса» нагадав, що на підтримку Євгена Захарова схиляються також численні міжнародні правозахисники і профільні організації. У парламенті готовність підтримати Захарова висловив уже 121 народний депутат. Нагадаємо, за нового Уповноваженого Верховна Рада голосуватиме наступного тижня, і Захаров конкуруватиме з колишнім омбудсманом — Ніною Карпачовою, яку підтримує її Партія регіонів та «антикризова» коаліція.
    
    Перебуваючи в Одесі, Євген Захаров на зустрічi з представниками ЗМІ уточнив, що «не сприймає жодних політизованих засобів ведення кампанії на свою користь». Він протестує, коли його приєднують до будь-якого політичного табору, і буде виконувати правозахисну діяльність, незалежно від того, «виберуть мене на цю посаду чи ні». Пан Захаров додав, що в Україні діє так звана «слабка система омбудсмана», коли Уповноважений з прав людини не може втручатися в судову діяльність, хіба що намагатися впливати на Конституційний Суд.
    
    Коментуючи один із законопроектів, запропонований Верховній Раді депутатом від Партії регіонів і омбудсманом Ніною Карпачовою, він зазначив: «Права Уповноваженого розширювати потрібно, але не таким чином, як це пропонує Ніна Карпачова. Оскільки вона, будучи членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запропонувала Верховній Раді законопроект, у результаті якого омбудсман стає ще одним органом нагляду на кшталт прокурорського. Навряд чи таку позицію можна підтримати — адже важко знайти «суддю, який посміє сперечатися з омбудсманом, знаючи, чим йому це може загрожувати».
    
    Кандидат в омбудсмани Захаров запропонував дві можливості впливу на суд. А саме: після першої апеляційної інстанції, якщо порушені права людини, омбудсман повинен направити петицію до Конституційного Суду. Або звернутися до суду про відміну нормативного акту, що порушує права людини.
    Джерело:Українська Гельсінська Спілка з Прав Людини.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю