Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Мін’юст виносить для обговорення нову редакцію проекту Закону України «Про інформацію».

26 лютого, 2007 р.

    Міністерство юстиції виносить для обговорення нову редакцію проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про інформацію”, яка була доопрацьована з урахуванням зауважень та пропозицій, отриманих від громадськості в ході попереднього обговорення. Про це повідомляє «Урядовий портал».
    
    Із законопроектом можна ознайомитися на сайті Мін’юсту (www.minjust.gov.ua).
    
    Як повідомляється, завданням проекту є вдосконалення урегулювання суспільних відносин у галузі інформації, чітке врегулювання режиму доступу до інформації; спрощення доступу до інформації тощо.
    
    Як зазначено у повідомленні, проблема, яку передбачається вирішити шляхом змін до чинного законодавства, полягає в тому, що на сьогодні в Україні не створені умови для доступу до інформації, а також для чіткого дотриманням статті 34 Конституції України стосовно свободи інформації під час засекречування документів. Зокрема, чинний Закон України “Про інформацію” «не відповідає рівню розвитку інформаційних відносин та не в змозі адекватно вирішувати проблеми, що виникають в інформаційній сфері». Наголошується, що Закон не містить вичерпного переліку відомостей, що належать до інформації з обмеженим доступом та відкритої інформації. Також є недосконалим механізм надання інформації за запитами та понятійний апарат Закону, що призводить до неоднозначного тлумачення його норм, тощо.
    
    Новою редакцією Закону пропонується: визначити загальну термінологію законодавства у галузі інформації; визначити види інформації за режимом доступу; запровадити новий порядок здійснення запитів на інформацію; визначити порядок і умови доступу до інформації; удосконалити порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації стосовно доступу до інформації; врегулювати питання надання інформації за запитами за плату; удосконалити порядок відшкодування матеріальної та моральної шкоди у випадках, коли правопорушенням, вчиненим суб'єктом інформаційних відносин, завдано такої шкоди; встановити нагляд за забезпеченням конституційного права людини і громадянина на доступ до інформації.
    
    Відповідно до нової редакції Закону право на інформацію має забезпечуватися: обов'язком суб'єктів владних повноважень інформувати про свою діяльність та прийняті рішення; створенням в органах державної влади та органах місцевого самоврядування спеціальних інформаційних служб або/та систем, що забезпечують у встановленому порядку доступ до інформації; вільним доступом суб’єктів інформаційних відносин до статистичних даних, архівних, бібліотечних та музейних фондів, інших інформаційних банків і баз даних; створенням механізму реалізації права на інформацію; здійсненням контролю за дотриманням права на доступ до інформації уповноваженими Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України спеціальними органами.
    
    Проектом Закону також передбачено новий порядок задоволення запитів на інформацію.
    
    Зауваження та пропозиції до проекту можна надсилати на адресу: м. Київ, провулок Рильський, 10, Міністерство юстиції, Департамент соціального, трудового та гуманітарного законодавства. А також на адресу електронної пошти: romadanova@minjust.gov.ua.
    
    Зауваження та пропозиції до проекту прийматимуться Міністерством юстиції від фізичних та юридичних осіб, а також їх об’єднань протягом місяця з дня оприлюднення проекту.
    
    Джерело:Українська гельсинська спілка з прав людини.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю