Україна на державному рівні вшанує пам’ять жертв Голодомору.
15 березня, 2007 р.
Президент України Віктор Ющенко створив координаційну раду по підготовці заходів у зв’язку з 75-ою річницею Голодомору 1932-1933 років.
У відповідному указі глави держави йдеться про те, що основними завданнями координаційної ради є підготовка пропозицій по забезпеченню координації заходів, котрі здійснюють органи державної влади, наукові та суспільні інститути, по вшануванні пам’яті жертв голодоморів в Україні й у зв’язку з 75-ою річницею Голодомору 1932-1933 років.
Координаційну раду очолює Президент.
Як відомо, парламенти багатьох країн світу визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців. Цей Голодомор визнаний злочином проти людськості. Ще в 1988 році комісія конгресу США, а також міжнародна комісія визнали Голодомор актом геноциду.
Голод був наслідком не тільки примусового знищення хлібосховищ у той період, але і повного вилучення харчів у всіх регіонах СРСР, населення яких на 2/3 і більше складали українці. Терор голодом, депортації, масові репресії особистого характеру були спрямовані на Україну як національну республіку.
За даними істориків, у 1932-33 роках жертвами голоду, що виник у результаті адміністративних заходів московської влади, в Україні, за різними оцінками, стали від 7 до 10 млн. людей. Це означає, що в ті трагічні роки Україна втратила від 10 до 25% свого населення, губивши по 25 тисяч осіб у день, по тисячі - у годину, по 17 - щохвилини.
Учені прийшли до висновку, що тривалість життя українців у 1933 році в чоловіків складала 7,3 роки, а в жінок - 10,9 років. Наслідки 1930-х років, на думку експертів, Україна відчуває досі.
Як стверджують фахівці, якби Україна не переживала Голодомори, її населення на сьогодні було вдвічі більше - до 100 млн. чоловік.
Офіційно День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій в Україні відзначається щорічно в четверту суботу листопада.
Джерело: korrespondent.net
|