Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


В українських тюрмах може розпочатися епідемія туберкульозу.

21 березня, 2007 р.

    Ситуація з утриманням в українських тюрмах хворих на туберкульоз органів дихання створює передумови для виникнення епідемії цього захворювання.
    Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, посилаючись на дані Міністерства юстиції, на яке з 2006 року покладено завдання з координації роботи Державного департаменту України з питань виконання покарань.
    Зокрема, за словами Міністра, у переважній більшості установ виконання покарань перевірками Генеральної прокуратури України виявлені особи, хворі на активну форму туберкульозу. Ці особи підлягали поміщенню до спеціалізованих лікувальних закладів, але протиправно перебували серед інших засуджених, створюючи ризик виникнення епідемії.
    Разом з тим, Міністр назвав критичною ситуацію із створенням при установах виконання покарань спеціалізованих лікарень для ув’язнених, хворих на туберкульоз. За даними Мін’юсту, у 10 спеціалізованих лікувальних закладах державної кримінально-виконавчої служби України перебуває 6772 засуджених, хворих на туберкульоз, при наявності 5890 місць.
    У 2007 році було заплановано розпочати (та завершити до 2010 року) будівництво відповідних лікарень у 12 регіонах. Це було визначено низкою нормативно-правових актів, розроблених Держдепартаментом з виконання покарань спільно з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством внутрішніх справ.
    Проте, до цього часу не розроблені медичні та технічні завдання для проектування зазначених лікарень. Відсутній належний контроль за реалізацією цих завдань.
    Міністр також наголосив на іншій проблемі, пов’язаній з утриманням ув’язнених, хворих на туберкульоз. Зокрема, лише протягом 2006 року слідчі ізолятори Державної кримінально-виконавчої служби не прийняли з ізоляторів тимчасового тримання, підпорядкованих Міністерству внутрішніх справ, близько 2,6 тис. ув’язнених, хворих на активну форму туберкульозу. З цих осіб лише 100 були відправлені на лікування до спеціально обладнаних палат протитуберкульозних закладів охорони здоров’я. Решта – продовжує утримуватися в ізоляторах тимчасового тримання.
    Міністр наголосив, що така ситуація, окрім порушення Кримінально-процесуального кодексу України, який дозволяє утримувати в ізоляторах тимчасового тримання не більше 10 діб, також створює небезпечні епідеміологічні передумови.
    Міністр юстиції також повідомив, що на сьогодні Міністерством юстиції проводиться аналогічний аналіз щодо ситуації з поширенням захворюваності на СНІД серед осіб, що відбувають ув’язнення. Міністр назвав «дуже тривожною» попередню інформацію, яку отримує Мін’юст з цього питання.
    
    Джерело:Українська Гельсінська спілка з прав людини.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю