Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


За неналежне ув’язнення - понад 58,5 тис. євро.

22 березня, 2007 р.

    Станом на березень 2007 року Україна виплатила за рішеннями Європейського суду з прав людини понад 58,5 тис. євро через неналежне утримання ув’язнених в установах виконання покарань. При цьому скарги до Євросуду щодо неналежних умов утримання в Україні осіб, засуджених до позбавлення волі, набувають дедалі системнішого характеру.
    Про це повідомив прес-службі Мін’юсту Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Юрій Зайцев.
    На сьогодні, за словами Уповноваженого, зазначені справи проти України взяті під особливий контроль з боку Комітету міністрів Ради Європи, який триватиме до повного усунення Україною не тільки конкретних порушень, а й першопричин, що визначають їх системний характер.
    Серед порушень прав ув’язнених в Україні, які викликають тривогу європейських інституцій, Юрій Зайцев назвав проблеми умов утримання засуджених, а також всі інші пов’язані з цим питання - адекватної медичної допомоги та лікування, належного поводження з боку адміністрації установ виконання покарань до ув’язнених та осіб, що тримаються під вартою.
    За словами Урядового уповноваженого, найбільшу сатисфакцію за рішенням Європейського суду – 26 тис. євро – Україна сплатила у 2005 році у справі "Невмержицький проти України", в якій було констатовано порушення прав заявника стосовно умов тримання під вартою та позбавлення належного медичного лікування, що становить нелюдське поводження, а також стосовно примусового годування заявника, що було застосовано у спосіб, який був кваліфікований Європейським судом як тортури.
    Загалом, станом на березень 2007 року через неналежні умови тримання під вартою Європейським судом з прав людини було винесено проти України 10 рішень, що набули статусу остаточних. В цих справах Європейський суд, зокрема, визнавав неналежними умови утримання осіб, засуджених до смертної кари, розслідуванням скарг про побиття в СІЗО, ненадання адекватного медичного лікування ув’язненому, хворому на туберкульоз, умови утримання в СІЗО тощо.
    Юрій Зайцев наголосив, що дана категорія скарг до Європейського суду є однією з найбільш поширеною після скарг на невиконання рішень національних судів. І має для Україну несприятливу перспективу як щодо розгляду їх Євросудом, так і щодо надходження нових скарг проти України, оскільки в країні фактично не вирішуються причини, що призводять до появи подібних справ.
    Джерело: Європейський суд з прав людини.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю