Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


З початку року майже півмільйона українців відвідали органи реєстрації актів цивільного стану.

13 квітня, 2007 р.

    З початку 2007 року майже півмільйона українців відвідали у справах органи реєстрації актів цивільного стану (РАЦС). Зокрема, протягом першого кварталу поточного року РАЦСами було зареєстровано 92 355 народжень, 163 598 смертей, 47 121 шлюбів та 35553 розлучень. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович за підсумками роботи органів РАЦС у першому кварталі 2007 року.
    
    Данні органів юстиції свідчать, що смертність в Україні продовжує перевищувати народжуваність. У середньому таке співвідношення по країні, за словами Міністра юстиції, становить 1:1,7. І, наприклад, якщо в Закарпатській області кількість народжень та смертей останні роки утримується у відносній рівновазі (з початку поточного року тут народилося 3 449 немовлят, а померло 3681 осіб), то в окремих регіонах – Чернігівська, Сумська, Донецька, Луганська, Кіровоградська області, смертність протягом перших трьох місяців 2007 року перевищувала народжуваність майже на 250-300 відсотків.
    
    Разом з тим, тенденція до укладання шлюбів в Україні постійно зростає, а кількість розлучень традиційно знижується. За словами Міністра юстиції, не стали винятком і перші місяці 2007 року. У переважній кількості регіонів шлюбів зареєстровано у півтора рази більше, ніж розлучень. І лише в Луганській, Запорізькій, Дніпропетровській та Черкаській областях розлучилася й одружилася майже рівна кількість пар.
    
    Водночас Олександр Лавринович відзначив різке зростання кількості бажаючих змінити своє ім‘я або прізвище. Якщо традиційно щороку в Україні змінюють власне ім‘я від 11 до 13 тисяч українців, то за перші три місяці 2007 року таке бажання виявили вже майже 5 тисяч співгромадян. Традиційно українці прагнуть замінити неблагозвучні імена або прізвища. Наприклад, практично щороку в Україні знаходяться бажаючі змінити прізвище «Дуля». Зафіксований такий випадок і з початку поточного року. Не обходиться й без дивацтв. З початку року РАЦСи вже задовольнили бажання змінити прізвище «Боса» на «Ступня», «Пароша» на «Февральова», а також «Горбаткова Людмила Валеріївна» на «Вернер Ульріке».
    
    Джерело:Українська Гельсинська спілка з прав людини.


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю