Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ООН та громадянське суспільство: поглиблення діалогу задля прискорення демократичного розвитку.

16 квітня, 2007 р.

    В Представництві ООН у Києві 13 квітня відбулась консультація з представниками громадських та неурядових організацій з метою обговорення ситуації в країні та визначення напрямів подальших зусиль необхідних для консолідації демократії.
    
    Зустріч проводив Постійний координатор системи ООН в Україні пан Френсіс М. О’Доннелл, який розповів про останні ініціативи Представництва та презентував Політичні рекомендації ООН, які було надіслано Президенту, Прем’єр-міністру та Голові Верховної Ради України 31 січня. Він також представив останнє звернення системи агенцій ООН в Україні щодо подолання існуючого політичного напруження в країні.
    
    Представники громадянського суспільства висловили свою підтримку рекомендаціям ООН, зокрема, стосовно широкого залучення громадськості та забезпечення впливу на політичні та законодавчі перетворення та конституційну реформу, а також поглиблення демократичних процесів. Це має включати чіткі обмеження на відповідні прерогативи Президента, Уряду та Верховної Ради задля кращого та більш збалансованого розподілу повноважень між гілками влади. Санкції за порушення Конституції також мають бути чітко сформульовані. Було також запропоновано, щоб у майбутньому всі кандидати від політичних партій до парламенту визначались до виборів і чітко представляли місцевих виборців.
    
    Учасники висловили занепокоєння діалогом, який відбувається, називаючи його «не конструктивним, а декоративним» та закликали політичні партії та державні установи більше залучати місцеві громади та неурядові організації до консультативного процесу. Вони закликали до більшої прозорості діяльності, припинення практики «секретних указів» та до запровадження чіткого зв’язку між громадськими обговореннями та реальною системою прийняття рішень у державі. Також учасники говорили про необхідність надання громадськості доступу до інформації щодо бюджету та у таких сферах, як енергетика, охорона здоров’я та державні закупівлі. А також піднімалось питання використання Інтернету та інших інформаційних технологій у пожвавленні процесу громадських обговорень та розкриття інформації.
    
    У сфері охорони здоров’я, однією з окреслених проблем є нерівний доступ до якісних медичних послуг, коли деякі громадяни мають привілею спеціальних лікарень, які працюють для окремих установ, але утримуються за гроші платників податків. Учасники зустрічі закликали до припинення таких випадків соціальної нерівності та внесення змін до законодавства, які будуть захищати права пацієнтів та забезпечувати рівний доступ для всіх. Зазначалось, що необхідне нове покоління менеджерів у царині охорони здоров’я, які звітуватимуть перед суспільством. Щодо проблеми боротьби з ВІЛ/СНІД, була підкреслена необхідність повного забезпечення закупівлі антиретровірусних препаратів з державного бюджету починаючи з 2008 року, тому що зовнішні ресурси для цього не надаватимуться. У питанні адміністрування землі, корупція на місцевих рівнях була визначена як тривала проблема.
    
    У консультаціях брали участь представники Міжнародного фонду «Відродження», Міжнародного центру перспективних досліджень, Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, Центру соціально-економічних досліджень CASE, Європейського руху в Україні, Інституту реформ, Всеукраїнської громадської асоціації «Успішна Україна», Асоціації українських міст та громад, Мережі громадянської дії в Україні (UCAN), Українського центру економічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.
    
    Джерело : Представництва ООН в Україні


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати