Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Депутатам принесли волевиявлення народу.

18 квітня, 2007 р.

    17 квітня 2007 року відбулася акція Громадянської мережі ОПОРА в рамках кампанії „З чистого аркуша". Не зважаючи на спробу міліціонерів завадити руху активістів з цілком мирними гаслами, акція відбулась.
    
    У 16 містах України протягом минулого тижня проходив збір підписів громадян на полотнищах тканини. Перехожі ставили відбиток власної руки, чим засвідчували свою готовність до ролі відповідального виборця. Політична криза породжена амбітною боротьбою за владу може бути подолана лише на основі нового волевиявлення громадян, лише народ України в цій ситуації може дати незаангажовану оцінку роботі власних політиків.
    
    Зшиті 10-метрові полотнища з 16 регіонів було розтягнуто вздовж паркану біля Верховної Ради України. Саме ця інституція влади, на думку громадян, остаточно втратила зв'язок з власним народом.
    
    Позачергові вибори до Верховної Ради – шанс для українського політикуму ввести нові загальноприйняті моделі поведінки та правила гри, які визнаватимуться всіма учасниками процесу та суспільством загалом. Серед перших кроків пропонуємо політикам:
    
    1. оприлюднити стратегію розвитку Україна з подальшим її обговоренням до дня виборів;
    
    2. консультуватися з представниками громадського сектору щодо профільних питань;
    
    3. відмовитися від проведення закритих з'їздів. Процес формування політичних еліт повинен бути прозорим та публічним;
    
    4. відмовитися від включення до виборчих списків осіб, які не показали ефективної роботи у Верховній Раді 5-го та попередніх скликань;
    
    5. максимально поширити повну та об'єктивну інформацію щодо кандидатів до ВР від кожної політичної сили;
    
    6. відмовитися від практики популістських обіцянок в передвиборчій програмі, для того, щоб не поглиблювати кризу невиправданих очікувань і відповідно – постійних розчарувань громадян України;
    
    7. зробити все, щоб вибори були належно організовані та проведені на всій території України, а їх результати не ставилися під сумнів як учасниками так і виборцями;
    
    8. відмовитися від використання чорного РR.
    
    Перед кожним політичним діячем на стіл ляже чистий аркуш паперу, на якому той напише своє бачення долі країни, майбутнього її громадян, а ми, користуючись своїм законним правом, у бюлетені поставимо оцінку, підходячи до цього незаангажовано, раціонально та усвідомлено.
    
    
    Джерело: Громадянська мережа ОПОРА


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю