Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Перша конференція Карітас Європи з проблем ВІЛ/СНІДу відбудеться у Києві.

19 квітня, 2007 р.

    Назва конференції: „Стигма чи солідарність? Нові виклики перед Церквою у відповідь на поширення ВІЛ/СНІДу в Європі”. Конференція відбувається 24-26 квітня за фінансової підтримки Реновабіс, Catholic Relief Services (Регіональний офіс Центральної та Східної Європи ), Карітас Німеччини і Карітас Фландрії та приймаючої сторони – Карітас України.
    
    За повідомленням сайту Міжнародного благодійного фонду „Карітас України”, учасники конференції будуть представлені двома групами: одна група це люди, що працюють у сфері стратегічного планування (тут зберуться разом делегати від Єпископських Конференцій та директори або керівники національних Карітасів з європейських країн), а друга група – це люди, які мають великий практичний та технічний досвід роботи (керівники та працівники проектів та програм пов’язаних з ВІЛ/СНІД).
    
    ВІЛ/СНІД залишається однією з найважливіших проблем громадського здоров’я у Європі. Але пандемія ВІЛ-інфекції вийшла за межі лише медичної проблеми і набула характеру соціально–економічної кризи. Особливо вражають масштаби пандемії у країнах Центральної та Східної Європи, а також країнах колишнього Радянського Союзу у Центральній Азії. Тут є недостатня увага до соціального виміру з його специфічними складовими. Ця пандемія, крім того, ставить важливий пасторальний виклик Церкві у всіх частинах світу.
    
    Одим із головних напрямків Конференції буде питання поширення обізнаності серед церковних єрархів та керівників церковних організацій стосовно потреби реагування на ВІЛ/СНІД: часто бідність стає основним фактором вразливості до ВІЛ-інфекції, ВІЛ/СНІД часто веде до соціальної маргіналізації, а соціальна ізоляція часто спричинює бідність (творячи замкнуте коло). Такі соціальні прояви впливу ВІЛ/СНІД традиційно є сферою діяльності організацій Карітасу. Існує нагальна потреба розглянути ці проблеми у стратегічний, добре скординований транснаціональний спосіб, із особливим наголосом на соціальній складовій проблеми.
    
    Конференція також спрямована на забезпечення можливості учасникам обміну позитивним досвідом та успішним залученням Карітасу та інших Католицьких організацій, які працюють у ділянці вирішення проблем пов'язаних із ВІЛ/СНІДом. Крім того, Конференція спрямована на проведення аналізу та визначення наступних кроків, щодо стратегії співпраці європейських Карітасів, партнерства та взаємного навчання стосовно питань ВІЛ/СНІДу на нашому континенті.
    
    За словами організаторів, бачиться важливим та символічним організувати таку Конференцію в Україні, як державі, де ВІЛ/СНІД набирає загрозливих маштабів.
    джерело: www.risu.org.ua


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю