Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Експерт Ради Європи пропонує створити в Україні «Суд честі суддів».

20 квітня, 2007 р.

    В умовах політичної кризи дисциплінарну відповідальність українських суддів мають контролювати самі представники судових інстанцій, а не зовнішні органи.
    
    Такі рекомендації 18 квітня озвучили експерти Ради Європи під час «круглого столу», проведеного у рамках європейської програми реформування судової системи України.
    
    Останні політичні події спровокували в Україні дефіцит довіри до судової гілки влади: політики дискредитують судову систему, ставлячи під сумнів незалежність українських суддів, а ті піддаються провокаціям, забуваючи про дисциплінарну відповідальність, вважає голова Вищої ради юстиції України Лідія Ізовітова: «Якщо і надалі будуть лунати ті слова недовіри до судової системи, то це є руйнація нашої демократії. Це може призвести до хаосу».
    
    Експерт Ради Європи з питань дисциплінарної відповідальності Віргіліус Валанчус пропонує захищати українських суддів від безпідставних звинувачень, враховуючи досвід Литви. А саме створити в Україні «Суд честі суддів», який розглядатиме справи своїх колег. Це підніме правосвідомість суддів, впевнений експерт: «Дуже важливо знайти правильний баланс, щоб суддя не постраждав необґрунтовано. І щоб інші судді не боялися приймати рішення основані на власному розумінні права».
    
    Головний інспектор судових служб Міністерства юстиції Франції Крістіан Ресегє впевнений, що дисциплінарне впровадження має відбуватися прозоро і базуватися на принципах рівноправ’я.
    
    джерело: www2.dw-world.de


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю