Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Експерт Ради Європи пропонує створити в Україні «Суд честі суддів».

20 квітня, 2007 р.

    В умовах політичної кризи дисциплінарну відповідальність українських суддів мають контролювати самі представники судових інстанцій, а не зовнішні органи.
    
    Такі рекомендації 18 квітня озвучили експерти Ради Європи під час «круглого столу», проведеного у рамках європейської програми реформування судової системи України.
    
    Останні політичні події спровокували в Україні дефіцит довіри до судової гілки влади: політики дискредитують судову систему, ставлячи під сумнів незалежність українських суддів, а ті піддаються провокаціям, забуваючи про дисциплінарну відповідальність, вважає голова Вищої ради юстиції України Лідія Ізовітова: «Якщо і надалі будуть лунати ті слова недовіри до судової системи, то це є руйнація нашої демократії. Це може призвести до хаосу».
    
    Експерт Ради Європи з питань дисциплінарної відповідальності Віргіліус Валанчус пропонує захищати українських суддів від безпідставних звинувачень, враховуючи досвід Литви. А саме створити в Україні «Суд честі суддів», який розглядатиме справи своїх колег. Це підніме правосвідомість суддів, впевнений експерт: «Дуже важливо знайти правильний баланс, щоб суддя не постраждав необґрунтовано. І щоб інші судді не боялися приймати рішення основані на власному розумінні права».
    
    Головний інспектор судових служб Міністерства юстиції Франції Крістіан Ресегє впевнений, що дисциплінарне впровадження має відбуватися прозоро і базуватися на принципах рівноправ’я.
    
    джерело: www2.dw-world.de


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю