Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Вітчизняні суди є переважною причиною негативних рішень, які виносить Європейський суд з прав людини проти України.

23 квітня, 2007 р.

    У переважній кількості випадків, в яких Європейським судом з прав людини виносяться негативні для України рішення, саме від національних судів залежить, чи буде Європейським судом констатовано порушення державою прав людини.
    
    Про це повідомив Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Юрій Зайцев у ході семінару за програмою «Плекання культури прав людини», який відбувся в Києві. Програма реалізується Академією суддів України у співпраці з Генеральним директоратом з прав людини Ради Європи та Європейською комісією.
    
    Юрій Зайцев наголосив, що саме суди можуть і повинні стати на заваді порушень прав людини на національному рівні і не допустити звернень до міжнародного суду.
    
    Зокрема, за словами Урядового уповноваженого, майже десята частина від загальної кількості справ проти України, в яких Європейський суд з прав людини констатував порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, становлять справи, що стосуються тривалості судового провадження.
    
    Окремий наголос Урядовий уповноважений зробив на необхідності усунення проблеми, що все більше набуває в Україні характеру системної, та констатується Європейським судом як порушення людських прав - а саме порушенням права особи не бути підданим нелюдському, або такому, що принижує гідність, поводженню під час тримання під вартою. За словами Уповноваженого, йдеться передовсім про перенаселеність камер, неналежні санітарно-гігієнічні умови, ненадання адекватної медичної допомоги, неналежне поводження з боку персоналу.
    
    "Хоча вирішення цих проблем, на перший погляд, прямо не належить до сфери діяльності судів, однак і тут вони можуть забезпечити дієвий захист прав людини – від ефективного реагування на скарги щодо неналежного поводження і до ширшого застосування запобіжних заходів, альтернативних до тримання під вартою, що значною мірою дозволить розвантажити слідчі ізолятори", - наголосив Юрій Зайцев.
    
    Він підкреслив, що кількість справ, в яких Європейський суд з прав людини визнає порушення Україною Європейської Конвенції з прав людини, збільшується щороку. Лише протягом минулого року за цими рішеннями з України було стягнуто на відшкодування моральної та матеріальної шкоди, нанесеної позивачам, суму в понад 9, 270 млн. гривень.
    Джерело:Українська Гельсинська спілка з прав людини.


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю