Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

ІСАР «Єднання»
Ресурсний центр ГУРТ
ГО Громадянська палата міста Києва
Журнал
Коаліція ГО Покоління демократичних перетворень
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ПРООН, Єврокомісія продовжуватимуть допомагати Україні долати проблеми незаконного обігу наркотиків.

23 квітня, 2007 р.

    Члени Урядової робочої групи з питань координації Програми БУМАД, проекту який впроваджується ПРООН за фінансової підтримки Європейської Комісії в Україні, обговорили питання подальшої реалізації проектів із запобігання зловживанню та боротьби з незаконним обігом наркотиків в Україні та поза її межами.
    
    Представники правоохоронних органів України та члени Урядової робочої групи з питань координації реалізації Програми із запобігання зловживанню та боротьби з незаконним обігом наркотиків в Білорусі, Україні та Молдові (Програми БУМАД) зібралися на чергове щорічне засідання та затвердили програму діяльності БУМАДу на поточний рік. Учасники засідання надали надзвичайно позитивну оцінку результатам та здобуткам Програми в Україні та висловили сподівання, що запланована діяльність суттєво покращить спільні механізми боротьби із злочинами, які повязані з наркотиками.
    
    Засідання провів голова Урядової робочої групи радник Міністерства внутрішніх справ України п. Василь Дурдинець. Члени Урядової робочої групи – представники міністерств та відомств, які є партнерами Програми БУМАД, зокрема, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство охорони здоров’я України, Державна прикордонна служба України, Державна митна служба України та Служба безпеки України – підвели підсумки роботи за період 2005-2006 р.р. та визначили основні заходи на 2007 рік.
    
    Під час засідання учасники визначили такі найважливіші результати діяльності Програми БУМАД:
    Створення спільно з МОЗ України «Українського медичного та моніторингового центру з алкоголю та наркотиків Міністерства охорони здоров`я України» для раннього попередження та моніторингу наркотичної та алкогольної ситуації в країні.
    
    Започаткування спільно з Державною митною службою України створення системи обміну інформацією між митними службами портів країн Чорноморського регіону (Болгарії, Грузії, Молдови, Росії, Румунії, Туреччини та України). Система має підвищити ефективність боротьби з контрабандою, і насамперед, нелегальним переміщенням наркотиків морським шляхом.
    
    В рамках правової допомоги щодо вдосконалення законодавства з питань наркотиків до прийнятого Верховною Радою України в грудні 2006 року Закону “Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори” увійшли 7 із 13 запропонованих Програмою БУМАД положень, які відповідають міжнародним правовим стандартам.
    
    Влітку поточного року шляхом інтеграції наявних інформаційних ресурсів МВС, СБУ, Державної прикордонної та Державної митної служб України планується завершити створення Міжвідомчої бази даних щодо незаконного обігу наркотиків. «Вирішення цієї задачі надасть можливість отримувати узагальнену аналітичну інформацію для прийняття управлінських рішень на загальнонаціональному рівні та забезпечить надання інформації в міжнародні правоохоронні системи» - зазначив заступник начальника Департаменту інформаційних технологій МВС п. Вадим Наумов.
    
    За словами помічника начальника управління по боротьбі з міжнародним наркобізнесом Служби безпеки України п. Богдана Сокрута, одним із найбільш суттєвих досягнень співпраці СБУ та БУМАД є впровадження і розвиток нових можливостей кримінального аналізу у сфері протидії міжнародному наркобізнесу.
    
    За підсумками роботи Урядова робоча група вирішила визнати результати імплементації Програми БУМАД як на відомчому, так і на національному рівні, задовільними. Учасники вирішили поінформувати Кабінет Міністрів України про стан та найближчі перспективи імплементації Програми БУМАД в Україні та затвердили план роботи з впровадження Програми БУМАД на 2007 рік Вони також вирішили запровадити на регулярній основі збір, обробку та передачу Робочій групі даних про стан імплементації проектів Програми, які потребують прийняття рішень на урядовому рівні, для вжиття Робочою групою подальших необхідних заходів.
    
    Програма БУМАД фінансується Європейською Комісією та впроваджується Програмою Розвитку ООН в Україні з 2003 року. З початку роботи БУМАД лише Україні Європейська Комісія надала фінансову допомогу понад 2 млн. дол. США. Для продовження реалізації Програми в 2007 році виділено понад 1 млн. 100 тис. дол. США. При цьому зазначені кошти не перераховуються будь-якому міністерству або відомству, а використовуються для постачання конкретного спеціального обладнання, програмного забезпечення, навчання спеціалістів і т.ін.
    
    Втілення Програми дозволяє Уряду України за фінансової та організаційної підтримки Європейського Союзу та ООН не тільки підвищити спроможність національних правоохоронних та контролюючих органів виконувати відповідні завдання, а й значною мірою вдосконалити механізм формування державної політики в сфері контролю наркоситуації на національному рівні.
    
    Джерело : Програма БУМАД


Чи порушуються державою права людини під час дії карантину?
Так
Ні
Це є необхідністю