Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Кабмін готує проект закону про соціальний захист журналістів.

23 квітня, 2007 р.

    Наприкінці квітня буде підготовлений проект закону про соціальний захист журналістів. Про це заявила заступник директора Департаменту комунікацій влади та громадськості Секретаріату Кабінету Міністрів Наталія Дніпренко під час «трикутного столу» - тристоронньої дискусії на тему «Нові форми взаємодії органів виконавчої влади із засобами масової інформації в умовах роздержавлення». У дискусії, що відбулася 20 квітня 2007 року в Кабінеті Міністрів, узяли участь представники влади, ЗМІ та наукових і експертних установ.
    
    За словами Наталії Дніпренко, новий проект закону не тільки передбачатиме соціальний захист журналістів, а й включатиме норми про акредитацію тощо. Зараз законопроект проходить юридичну експертизу в Секретаріаті Кабінету Міністрів.
    
    Захід було організовано, аби отримати конкретні пропозиції щодо вдосконалення взаємодії органів влади і медіа в умовах роздержавлення. Представники громадських організацій у своїх виступах доводили, що державні й комунальні медіа доживають свого віку, і пряме фінансування ЗМІ органами влади за умови лише позитивного висвітлення діяльності останніх є неприйнятним. Адже аудиторія давно навчилась відрізняти об’єктивну інформацію від пропаганди. Тож навіть державні й комунальні медіа дедалі більше залучаються до роботи за ринковими правилами, стають бізнесом.
    
    На думку директора проекту «Міжнародна медіа-академія» Дмитра Сіманського, у світі нормою є практика тендерів державних замовлень на інформування, коли медіа змагаються за державні кошти. Ця практика може бути впроваджена й в Україні. Ольга Большакова (Східноєвропейський інститут проблем медіа) запропонувала якнайшвидше запровадити правила акредитації для всієї вертикалі виконавчої влади в державі. Учасники заходу назвали модель взаємин між владою і комунальними медіа в Україні радянською. Через недоліки цієї моделі, впевнені вони, громадськість не отримує повної інформації про події у населеному пункті, районі чи області. Прес-служби місцевих органів влади радше приховують інформацію, ніж надають її. Відтак, на «трикутному столі» пролунала низка пропозицій щодо вдосконалення роботи відповідних служб.
    
    Майже нічого не було сказано про законопроект про роздержавлення друкованих ЗМІ, розроблений Кабінетом Міністрів. На прохання представників громадських організацій до прийняття цього законопроекту запровадити мораторій на відчуження майна комунальних друкованих ЗМІ (оскільки є випадки, коли на місцях влада забирає у газет приміщення), Наталія Дніпренко зазначила, що такий мораторій фактично вже запроваджений. «Дмитро Табачник знає про ці проблеми, до нього майже щодня надходять скарги від місцевих ЗМІ», – сказала заступник директора Департаменту комунікацій влади та громадськості Секретаріату Кабінету Міністрів. Вона також погодилася з пропозицією виконавчого директора Інституту масової інформації Вікторії Сюмар провести громадські слухання, зокрема, щодо стану столичних комунальних ЗМІ.
    джерело: imi.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю